Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agydaganat? Par eve faj...

Lehet agydaganat? Par eve faj jobb felol a fejem a tarkomnal. Tavaly volt szemvizsgalatom de nem lattak a szemfeneken semmit! Neha megszunik. Akkor faj erosebbdn ha ideges vagyok.

Figyelt kérdés
Szedulok par hete. Az altalanos laborom jo . A tarko mirigyeim duzzadnak meg mindegyre. Nagyon felek van egy pici fiam szuksege van ram.
2018. júl. 4. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne gondolj egyből rosszra, lehet csak sokat ülsz pl. monitor előtt, keveset mozogsz és amiatt fáj. Beszélj erről egy orvossal, ha mindent kizártatok biztos elküld ct-re ott mindn kiderül.
2018. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott fajni neha, ha rosszul fekszek vagy jon a front. Nem voltam dokinal vele, itt gyakorin azt mondtak, hogy a nyakcsigolyak is okozhatjak.
2018. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van egy eleg jo gerincferdulesem. A nyakamba sem egyenes. Lehet hogy az is okozhatja.
2018. júl. 4. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy okozhatja. Járj úszni, gyógytornára, jógázni. :) Semmi baj.
2018. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az agydaganatot leginkább az MRI / CT mutatja ki, lehet rá költeni, de nem érdemes, mert ami nem látszik most, 1 év múlva elviheti az embert.

az agydaganatnak sokkal másabbak a tünetei - leginkább a fekvő pozícióban erősödő, felülve enyhülő - gyógyszerre sem múló igen erős fejfájás...


az agydaganat ijesztő, de nem kell arra gondolni, hogy mindjárt az van, ha valakinek fáj a feje.


nálam a sok éves ülőmunka hozta meg a gyümölcsét - itt ott kiegyenesedő, rossz helyen görbülő gerincoszlop (kitekert medence, S alakú gerinc felső görbülete nyaknál, alsó görbülete derék felett - holott a felső görbület helye a lapockánál, alsó pedig a derék alatt lenne)

nálam ez fülcsengéssel jelentkezett... (nem zavaró csengés, de bizonyos mozdulatok - fej hátrahajtás, fejenállás, nyelv kinyújtása = erősödik a csilingelés)

elmentem kiropraktőrhöz és masszőrhöz, az lett a vége, hogy 2 kiló cipelés után úgy fájt a hátam...

hagytam az egészet, és helyre jött 2 hónap alatt, és bár púpos vagyok (szakavatott szemek látják csak) elvagyok vele...


a te problémád inkább az a tipikus görnyedős stresszes életmód lehet. amikor feszült a helyzet, felemeled a vállad, harcra készen. aztán ülsz, és rossz testtartással és a hátad tartása megváltozik.


a legjobb ezekre (saját tapasztalat) a JÓGA, az ÚSZÁS, és a sok-sok-sok nyújtás. meg persze ha teheted, menj el masszőrhöz. - én ritkán tehetem, nem a pénz miatt, inkább mert nehezen szervezem az életem - mindig jön valami, ami a masszőrös időponttal ütközik, és mondhatom le.

viszont a heti 1-2 jóga és az ad-hoc úszás annyit segít!!!

és a technikák - amik a jógán tanultakból erednek + a stresszkezelési okosságok - ejtsd le a vállad néha (ezt így nem magyaráznám el, olvass utána a neten)

mindezt úgy osztom meg, hogy 3 közelebbi ismerősöm GBM-os (na, ne olvass utána inkább, ha hipochonder vagy, elég annyit tudni, hogy agydaganat) jómagam is hajlamos vagyok a befeszülésre... és épp ezért tudom.


tanácsom a gyerek mellett:

feküdj le néha a kemény padlóra hanyatt, és csak hagyd játszani a gyereket :)

youtube-on nézz meg néhány jóga videót és csináld - míg alszik a gyerek, vagy ha bevonható a mozgásba, vele együtt csináld. (amennyit csak tudsz, nem kell az 1 óra, elég néhány mozdulat - és azt tanuld meg)

ha elmentek játszótérre - akkor te legyél az, aki "lóg a szeren" :) kicsit nyújtóztasd a karod, lógjál csak egy kicsit :)

ha le tudod passzolni a gyereket apának/nagyinak, egy

GYÓGYMASSZÁZSRA (ne másra, a legtöbbet ez éri) nevezz be!


ha nagyon fáj, és nincs idő otthonról elhúzni, de van kire bízni 20 percet - fürdőkád, gyertya, levendula illolaj, és a sötét, gyertyafényes fürdőkádba a kellemes langyos/meleg vízben, pár csepp levendula illoolajba feküdj bele (hajad is belemhehet) és csak lazíts!

és ne felejtsd el leejteni a vállad :)


elmúlik a fájdalom. és ha már tudod a kezelési módját a feszültség kieresztésének, egyre kevesebbet fog fájni a tarkód.

2018. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!