Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH tesztet gyógyszertárban...

TSH tesztet gyógyszertárban érdemes venni?

Figyelt kérdés
Próbáltátok? Mennyire ad valós eredményt?
2018. júl. 4. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én biztos nem vennék, nem szurkálnám magam itthon. A háziorvos tud adni beutalót a laborba, TSH-ra is. Vagy kifizetem privátban, ez itt 1.400 Ft. A többi pm-marker (T3, T4, aTPO, amik ráadásul hasznosabbak, mint a TSH) darabonként 2.000 Ft.
2018. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Privátban nem kell beutaló?

Kicsit ebben bizonytalan vagyok, mert a háziorvos itt állítólag privátba szereti küldeni a betegeket.

2018. júl. 4. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Privátban semmihez nem kell beutaló, azt méretsz, amit csak akarsz.


A házi orvosod - jóindulatú leszek - lehet, hogy azokra a vizsgálatokra küldi a betegeket fizetősre, amikről tudja, hogy a TB nem támogatja.

Hülye egy rendszer ez, pl. pont pajzsmirigy esetén - elsőre csak a TSH-t szokták mérni. Ha az jó, akkor nem vizsgálnak tovább. Pedig az ellenanyagszintek, amik az autoimmun pm-betegséget jelzik, már akár 10-15 évvel hamarabb is a referenciatartomány felső határa fölé emelkednek.

Nekem pl. 2014-ben jó volt a TSH-m, így ennyiben maradt. Aztán tavaly mérték újból, akkor már magas volt, a max. érték közel kétszerese. Viszont az antiTPO-szintem akkor már a max. érték közel 90-szerese volt.

Szóval ez jobb marker; ill. van egy másik is, az antiTG, az is hamarabb jelezhet. Szerencsére nekem az okés, de azt is privátban mérettem, az orvosnak eszébe se jutott.


Ha viszont nem vagyok jóindulatú, akkor azt mondom, biztos kapcsolatban áll a laborral, és jutalékot kap tőlük...


Akárhogy is, én elsőre a két ellenanyag vizsgálatát mindenképp javaslom a TSH mellé (vagy akár anélkül is). Ha kiderül, hogy gond van, akkor úgyis célszerű a T3-at és a T4-et is méretni, hogy kell-e hormonpótlás.


Majd írj, ha történt valami. :)

2018. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!🙂
2018. júl. 4. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!