Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez sm lenne? Nagyon félek.

Ez sm lenne? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Rátaláltam egy oldalra, ahol a sclerosis multiplex leggyakoribb 12 tünete van felsorolva, és ebből rám 11 teljesen igaz (a tüneteket már az oldal elolvasása előtt is érzékeltem csak hogy félreértés ne essék).


A tünetek az oldal szerint:


1.Fáradékonyság (stimmel, nagyon sokszor hirtelen rámtör a fáradtság)


2.Zsibbadás, bizsergés (stimmel, sokszor zsibbad a combom, fenekem (bocsánat a szóért), arcom.


3.Izommerevség (ez is igaz rám, néha random rándul egyet a lábam, vagy a kezem)


4.Izomgyengeség (van hogyha sokat ülök, nem bírok megállni a lábamon)


5.Látászavarok (nagyon ritkán szoktam kettősen látni)


6.Egyensúlyzavar, szédülés (nagyon sokszor megszédülök, volt hogy már el is estem)


7.Vizeletürítési zavarok (sajnos van.. Néha egyszerűen nem bírom tartani, és becsurog, néha pedig nem bírok pisilni, pedig kellene)


8.Székelési zavarok (székrekedésem szokott lenni)


9.Szexuális zavarok (ez nincs, mivel még nem élek szexuális életet)


10.Fájdalom (kinek nincs? :D)


11.Kognitív zavarok (néha azt sem tudom mit akartam csinálni az előző pillanatban, vagy miért jöttem be a szobába, néha nem jönnek a szavak)


12.Érzelmi változások (vannak bőven, tinédzser lány vagyok :D, na de komolyan: ingerlékeny vagyok, hangulatingadozás is van bőven.. vannak olyan napjaim amikor random rámtör a sírás és nem bírom abbahagyni pedig semmi okom nincs sírni)



Szóval ennyi. Orvoshoz nem akarok menni. A vizelettartási problémámmal úgyis hamarosan dokihoz megyek.


Nem szoktam az összes betegség tüneteit "magamra venni". Nem vagyok hipohonder vagy hogy kell azt írni :D Egyszerűen attól ijedtem meg, hogy az összes tünet rámillik. És ez megrémít.


Bocsánat, hosszú lett.



2018. júl. 9. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Orvoshoz nem akarok menni. " akkor soha nem fog kiderülni, hogy SM vagy nem.
2018. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Jogos. Csak hát olvastam hogy sok vizsgálat kell amiből kiderülhet. És már így is van elég bajom. Pl. laktózérzékeny vagyok, és a lábammal is baj van.

A háziorvosomhoz persze el fogok menni, de az nem a közeljövőben lesz.

2018. júl. 9. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy pár betegség aminek ilyenek a tünetei, nem csak ez.Pl. erre a tünetegyüttesre ráillik a Lyme-kór diagnózisa is.Nekem pl. mind a 11 megvan amit leìrtál, meg még rengeteg (nem számoltam még össze de nem is akarom tudni), de nincs szklerozis multiplexem.

Én Lyme-kóros vagyok.

Menj el orvoshoz, utána kell járni.

2018. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Legalábbis egyelőre nincs...

2018. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A látászavar, egyensúlyzavar kivizsgálást igényel. Koponya MR, vagy CT vizsgálat feltétlenül kellene!
2018. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ráérzésre, mivel általános gyakori tüneteket soroltál fel, nem SM lesz. Ha SM lenne, akkor valószínűleg hosszabb időn keresztül éreznéd ezeket és fel sem merülne benned, hogy nem mennél orvoshoz.

Ahhoz, hogy ennél többet mondhassunk jobban kéne ismerni a tüneteid előfordulásának körülményeit (pl. nagy melegben jönnek elő). Egy orvos beutalhat MR vizsgálatra és az eredmény alapján kizárhatja az MR-t vagy megállapíthat valamit a más gondok egyikéből.

2018. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

és a nagy meleg hogyan befolyásolja?


mert nekem meg pont arról panaszkodtak h ezek a tünetek a nagy hidegben jönnek elő, de melegben nem. érdekes ...

2019. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha sm és nem mész időben, akkor magaddal szúrsz ki- Ugyanis a betegséget lehet lassítani, de a már meglévő tünetekkel, amik a szteroid hatására sem múlnak, semmit nem tudnak kezdeni
2019. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!