Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban felfigyeltem hogy a hasam néha néha picit főleg az alhasam szokott enyhén fájni de nem is annyira fájdalom inkább ilyen diszkomfortos érzés. Ez hamar elmúlik általában főleg ha éppen kényelmetlen testhelyzetben ülök.Inkabb akkor veszem ezeket észre ha nagyon oda figyelek. Vér nem szoktam látni illetve a szekelesi szokasaimban se vettem észre változást. Viszont néha reggelente es ez ritkán de faj a hasam amíg el nem megyek Wc-re. Nagyon sokat stresszelek ezen mert kissé hipochonder is vagyok es hajlamos vagyok mindent felnagyítani. Tavaly nyáron mar voltam gasztroentologusnal mert akkor ritkán láttam vert de ez általában fajdalommal is járt. Fizikális vizsgálat után kiderült hogy enyhe aranyerem van ami szerencsére ritkán szokott vérezni.

A doktornő amikor sztetoszkoppal megvizsgált halott rendellenes belhangokat de azt mondta hogy ez nagyon valószínűséggel a stressz miatt van. Azután 1 évig nem voltak problémáim de néha egyéb betegségek miatt is aggódtam. Sorjában egymás után de mire megnyugodtam mindig elmúltak a tünetek is. A szüleim mar így is idegesek az állandó hipochondira miatt. Szerintetek a stressztől lehet ez? Tavaly a doktornő nem végzett kolonoszkopiat mert úgy gondolta hogy nincs semmilyen olyan jellegzetes tunetem es nem is az en eletkoromra jellemző a vastagbél daganat.19/F



2018. júl. 15. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiket leirtál normálisak. Mindenkinek vannak kisebb fájdalmai diszkomfort érzései egészségesen is. Nem kell aggódnod.
2018. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Azt elfelejtettem hozza tenni hogy a nap nagy részében amikor mást csinalok észre se veszem hogy lenne valami csak akkor ha pl leülök gépezni! :D
2018. júl. 15. 13:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtttem leírni hogy régóta ragacsos kicsit a székletem. :/
2018. júl. 16. 18:50
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom utána jártál-e már a problémának, hogy a diagnosztika meddig zajlott, de alhasi diszkomfort érzéseknek nem szabadna jelen lennie. Ha kásás, ragacsos a székleted, akkor az érzésnek köze lehet az emésztéshez, felszívódáshoz, ami előre jelezheti a probléma forrását. Az aranyérre jellemző inkább a fájdalmas szélketürítés, kis mértékben véres széklet. Kezdődő szakaszban viszont az aranyér nem okoz nagy gondokat, ám okozhat pont amolyan kellemetlen érzést. A kásás széklet okozója lehet az is, hogy a diszkomfort érzésből eredően túlzottan stresszelsz, aminek következtében az emésztés minősége kissé hanyatlik. Ha valaki sokat stresszel, vagy intenzíven, a tünetek általában az alhason, az emésztésben nyilvánulnak meg először. Az aranyér operálható, kisebb műtéttel eltávolítható, ha az a probléma forrása. Ám rengeteg oka lehet. Függ attól mikor kezdted érezni a tünetet, mikor a legintenzívebb, esetleg nincs-e köze valamilyen összetevő allergiás reakciójához, például kismértékű (laktázhiány) - tejérzékenység. Lehetséges, hogy valamilyen élelem nehezebben emésztődik. Evés után szoktad-e érezni.


Ha a probléma huzamosabb ideig fennáll, látogass el egy gasztroenterológushoz, aki majd segít felderíteni hol is van a gond. Szó lehet diszpepsziáról, ám ott a felhas érintett jobban. Esetleg kezdődő krónikus bélgyulladás, de ha engem kérdezel, a tünetek jobban passzolnak az Irritábilis bél szindróma tüneteire vagy esetleg a Vastagbélpolip tüneteire. Persze ezek csak feltételezések, és nincs semmivel alátámasztva. Ebben egy gasztroenterológus tud neked segíteni. Szó lehet kolonoszkópiáról, enteroklízisről, vagy gasztroszkópiáról. Esetlegesen vérvétel a kórokozók kizárása érdekében.


A legtanácsosabb ha abszolválod a kivizsgálásokat és biztosra mész.

2018. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát őszintén szerencsére véres szekletet már nem nagyon tapasztaltam azóta. Viszont a szekletem nem tudom eldönteni normális-e mert néha most is picit ragacsosabb es az állaga mindig picit puhább. Viszont esélyes, hogy a tejet nem bírja a gyomrom mert amióta nem nagyon iszok tejet nem kell annyiszor Wc-re mennem. Ha sokat idegeskedek akkor persze igen. Bár anyám szerint az étrendemmel baj mert neki is ez volt a baja ha sok szemét kaját evett. Próbálok picit változtatni az étrendemen először hátha segít.
2018. okt. 25. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!