Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis Ulcerosa gyógymódjai?...

Colitis Ulcerosa gyógymódjai? Colitises étrend? Gyógyszerek, amik beváltak az ilyen betegeknél.

Figyelt kérdés

#colitis ulcerosa #gyógymódjai.
2018. júl. 15. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Diéta... kb ennyi, meg stresszmentes élet :)
2018. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Állandó gyógyszerek szedését és kontroll vizsgálatokra járást, meg nem szabad a problémákat elsumákolni, elbagatellizálni, ha rosszul vagy és nem tudod lehúzni a betegséget, akkor irány a gasztro! Van egy diétás papírom amit a kórházba kaptam még 3-4 éve, mikor a kedves colitis ulcerosanak köszönhetően egy szép téli hetet a kórházba tölthettem, megpróbálom valami felhőbe feltölteni, és ide belinkelni. :) Meg akadnak probiotikumok(enterol, lactiv, floraliv stb.) amik jók, ezeket tanácsos váltogatni, körömvirág teát, tafedim teát próbáld ki! Állítólag a lósoska is jó, nekem valahogy nem vált be, de lehet neked ez beválik minden szervezet más.
2018. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Itt a diétás papír:

[link]


Elnézést kérek a kicsit már viseltes, és salátához hasonlító állapotáért!


További Szép napot!

2018. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

A gyógynövényeket próbáltad már?

Van egy angol orvosi könyvem, amiben arról is ír, hogy , hogyan segített gyógynövényekkel.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem azt a pár oldalt, ahol a konkrét tapasztalatokat írja le és elküldöm emailben.

Jobbulást!

2018. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat, és külön köszönöm a colitises étrend recepteket. Én most Budenofalkot szedek 3 mg -os , és Nutricia nutridrink tápszert írt fel a szakorvosom. A Budenofalk nekem bevált csak nem tudom hány évig lehet folyamatosan szedni. Nem szivesen cserélném le míg jól vagyok tőle. Természetesen , szokott kiujulni . A stressz, vagy ha nem tartom be a diétát szigoruan akkor kiujul. Ha a colitis ulcerócás betegtársaim tudnak bármilyen tanácsot adni a betegséggel kapcsolatban szívesen fogadom, és nagyon megköszönöm.
2018. júl. 18. 14:07
 6/9 A kérdező kommentje:
A gyógynövényeket még nem próbáltam , de megköszönném ha elküldenéd. Kipróbálom lehet , hogy nekem is segít.
2018. júl. 18. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha adsz egy email címet, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm.

2018. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló vagyok. Facebookon van egy IBD csoport, aminek a lényege, hogy a beteg sorstársak segítik egymást. KB. 2800 tagja van, ha gondolod nézd meg! Itt a linkje:

[link]

2018. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2002 óta van. Néhányszor kiújult és bent kellett miatta lenni a kórházban, és a sok-sok diétával majdnem sikerült leszoktatniuk teljesen az evésről, amibe majdnem belehaltam párszor. Amikor 45 kilóra lefogytam (181 cm vagyok) az volt a teteje.


A folyékony tápszerektől felfúvódtam, hánytam. Semmi nem segített. Se diéta, se gyógyszer. Úgyhogy az utóbbi pár évben felhagytam a diétával, és eszek mindent, ami jön. Nem érdekel. Így is úgy is wc-hez van kötve az ember, jobb, ha megtanulja úgy kezelni és berendezni az életét, hogy ezt helyezze elsődleges fontosságúnak. Én minden helyet körbesz.rtam már. Bárhol járok a világban, az az elsődleges, milyen a wc. Sokszor kényelmetlen, mert nem tudom elhagyni a házat, így lekések valamiről.


Az utóbbi három évben rendesen felszedtem magamra. Felhíztam 71 kilóra, gyógyszert abszolút nem szedek és sportolok. A stresszt nem tudom megkerülni. Már attól is elkap a szapora, ha valami nagyon izgalmasat találok, olvasok, vagy új dolgokat próbálok ki, amelyek lelkesítenek. Ilyenkor jobb felkészülni az ingajáratra a wc és a szoba között. Erről nem tehetek, ezt nem tudom levetkőzni magamról. Ilyen vagyok.


Ha nagyon stresszes napom van, edzegetek egy kicsit. Eltereli a figyelmemet és utána még jól is érzem magam.


(43/FF)

2018. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!