Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux étrend? Mit változtatha...

Reflux étrend? Mit változtathatnék?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a savam,és általában ha eszek az étel nagy része vissza is áramlik a nyelőcsőbe,és ez már nagyon kellemetlen+ hányinger egésznap

Reggelire általában gabonapelyhet eszem vagy zabkását,tízóraira valami szendvicset vagy esetleg müzliszeletet

Ebédre mostanság zöldségköretet eszek hússal,néha főzeléket is de nem mindig bírja a gyomrom. A híg ételek hamarabb visszaáramlanak nálam..

Uzsonnára joghurt vagy gyümölcsök,és vacsira általában az mint ebédre..

Sajnos nem változatos az étrendem mert nagyon ritka ha valamitől nem jön fel a savam,vagy esetleg az étel csak.Van hogy néha úgymond "bűnözök" de csak mert annyira nem bírom ki hogy folyamatosan zöldségen és gyümölcsököm éljek.

Mit ajánlatok mit egyek vagy mi csökkenti a savtermelődést?

Sokszor érzek gombócot a torkomba és nyelési nehézségeim is vannak. Hogy őszinte legyek ez az egész savas dolog akkor kezdődött amikor sokáig koplaltam és fogyni szerettem volna.



17/L



2018. jún. 24. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás víz
2018. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cukrot,édességet amennyire csak lehet el kellene hagyni és a lisztes dolgokat sem ártana.Nekem ezek nagyon sokat segítettek.

A zsíros ételek sem jók,de azért húst lehet enni.A citrusféléket is kerülném a helyedben,talán a citrom az egyetlen,ami segíthet,nekem az sem jött be.

Fontos,hogy naponta többször egyél kevesebbet,hogy ne terheld le a gyomrodat,közben pedig le legyen kötve a sav is és igyál sok vizet.Cukros,szénsavas üdítő kizárva(ezeket mondjuk egészséges embernek sem kellene fogyasztania.)


Sajnos,a savtúltengésre csak a diéta van,mint megoldás,de azt tartani kell.


Szódabikarbóna,Rennie..ezeket felejtsed el,hosszú távon csak rontanak a helyzeten.Olyanoknak valók,akik néha-néha túlzabálják magukat,de egyébként nincs gyomorbajuk.

2018. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát hülyén hangzik,biztos.

De a szódabikarbóna,ecetesvíz,savanyúság (lé) kúra jó módszer!

Az ecet "sav" ,de nem ütközik a gyomorsavval!,bár gyomorra válogatja...

2018. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom,hogy nem lehet hatásos,csak nem refluxosoknak való.

Az almaecetet nekem is bírja a gyomrom,meg ugye a citromra mondják,hogy a sav ellenére lúgosít,de nekem attól is volt savam.

2018. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a tejtermék okozott hányingert és joghurttól égett a gyomrom, és legjobban az édességtől, pékáru pirítva jó volt, levesek szintén és Peridot víz is sokat segített, minden étkezés előtt ittam egy órával 1 pohárral.
2018. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!