Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek hogy cukorbeteg vagyok?

Félek hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

gyakori vizelés..már egy hete kb durvább volt,de most pl 5perce voltam wc-n,és megint kell pisilnem...

egy hete kb nagyon gyakran kellet pisilnem,főleg éjszaka volt gyakoribb.

Most kicsit ez enyhült,csak előjött. Eleget iszok. Kávét nem iszok már este,max napközbe 2-3. Alkoholt sem iszok. Lehet hogy cukorbeteg vagyok?Lehet hogy ha pl nem vizet hanem vmi üdítőt vagy vmi bolti teát iszok,az okozhatja?17/F


2018. júl. 16. 01:14
 1/3 A kérdező kommentje:
inger is szokott lenni,mikor ugy érzem hogy kéne,de nem kell,vagy csak egy kis idővel utána.
2018. júl. 16. 01:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Cukorbetegeknél inkább a vizelet gyümölcsös, édeskés illata jelezné. Bár az is igaz, gyakrabban szomjasak (akkor is, ha már ittak), és sokat járnak a mosdóba. A másik, ami még jellemző tünete lehet, a nemi szerv nyálkahártyájának viszketése, mivel a cukrosok hajlamosak gombásodással megfertőződni, ugyanis a gomba remekül el van az édes környezeteben.

Ha a gyakori vizeléshez nem társul csípő, égő érzés, akkor nem áll fent húgyúti fertőzés, vagy nemi betegség.

Lehet, hogy a hőség miatt a szervezeted több vizet kíván, és ez távozik belőled. De lehet valami más, orvosi oka is. Javasolom, keresd fel az orvosod.

2018. júl. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, de ennyiből nem kell feltétlenül erre gondolni. Nálam hirtelen fogyás és rossz közerzet es allandó "ihatnek" jelezte a bajt. Ettől függetlenül valóban nem artana orvoshoz menned, mert lehet "ezernyi" mástól.
2018. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!