Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek ha kezdek depressz...

Mit tehetek ha kezdek depressziós lenni?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, régen a célok embere voltam. Jobbá akartam tenni a világot, minél több emberen segíteni. Elvégezni az egyetemet, családot alapítani és élni.

Ehhez képest semmi nem jött össze. A szerelmi életem egy 0, az összes eddigi lány felületett, kihasznált és / vagy eldobott, nem feleltem meg senkinek. A barátok "szeretnek" és fontos vagyok nekik, csak épp töredékét nem kaptam vissza annak amit én adtam nekik, mikor szükségem lett volna segítségre. Az egyetem nem sikerült, egy rossz munkát találtam ahol nem becsülnek meg, de legalább havonta 200 órát dolgozhatok így nincs gondom azzal, hogy mire költsem azt a kevés pénzt amit kapok érte.

Kezdem feladni az életet, a "könnyebb utat" keresni és választani. De nem akarom, tudom hogy nem szabad.

Mégse veszi észre senki. Látják a boldog álarcot, azt látják hogy most dolgozok, épp felmondtam hogy újra megpróbáljak egy másik egyetemet és mindenki számíthat rám, minden a legnagyobb rendben. A saját családom, akikkel élek nem veszik észre, nemhogy a barátok.

És egy ideje már küszködök ezzel, de most már beismerem hogy ez vagy depresszió vagy kezdődő depresszió. De mit tehetek ellene, amíg nem késő? Egyre rosszabb gondolataim támadnak, amik egyáltalán nem javítanak a helyzeten...


2018. júl. 17. 01:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A szerelmi élet/barát részre: vagyunk vagy 8 milliárdan a földön, hidd el, akadnak ott jobb fej barátok és jobb csajok. A régiekkel a legjobb megszüntetni a kapcsolatot és nem foglalkozni velük, ha csak kihasználtak.


Az egyetem/munka részre: egyetemre menni akármikor lehet, ha pl nem volt elég pontod, akkor végezhetsz egy egy éves OKJ képzést az is plusz pont. A fizetős általában kevesebb ponttal jár, max írd be azt és spórolj rá. A munkát hagyd ott, ha ilyen rossz. Nehéz változtatni, igen, de addig kell, még nem késő. Akár próbálj meg másik városba költözni, akár országba. A változás mindig jót tesz.


A depressziót meg ne engedd eluralkodni, foglald le magad, ne gondolj a rosszra.

2018. júl. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"NoFap" tudod mit takar?
2018. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!