Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 12 évesen lehet hogy depresszi...

12 évesen lehet hogy depresszios vagyok?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, korábban volt olyan hogy nagyon jóban voltam egy fiúval. Csak aztán elhagyott, és később derült ki hogy csak az érzéseimmel játszott. Családi problémáim is voltak közben, az anyukám már régóta boldogtalan, apám pedig nagyon erőszakos. A legjobb barátnőmet is elvesztettem nemrég. Szóval most magányos vagyok. A fiú nyolcadikos, és Szeptemberben már nem lesz itt, és emiatt is ideges meg szomoru vagyok.

Suliban nem tudok figyelni, sokat sírok, rengetegszer dührohamom van, fáradt vagyok. Megszoktam a magányosságot ezért már nem kell a társaság. Sokszor ordítottam hogy nem szeretnék élni. Este nem tudok aludni mert túl sok a gondolat a fejemben. Szorongok, és már nem bírom az egészet. Nem szeretem a valóságot, inkább interneten lógok, mert ott vannak az igazi barátaim.

Szerintetek depresszios vagyok?



#depresszió #fiatalkori depresszió
2018. ápr. 30. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
12 évesen még gyerek vagy. Tanulj és barbizz, ne fickózz.
2018. ápr. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos hogy ez depresszió. Az első szerelmi csalódást mindenki nehezen éli meg, főleg ha túl korán kezd ilyen jellegű kapcsolatot. Az viszont problémás lehet hogy túl sokat netezel, mert elveszi az időt a valós kapcsolatoktól, és ez magányossá, túlérzékennyé tehet. Mégpedig abból az okból, hogy nem találkozol valós konfliktusokkal, vagy nagyon ritkán, ezért azokat sokkal súlyosabb dolognak éled meg mint amilyenek. Vagyis a konfliktuskezelésed a béka feneke alatt lesz. Ez meg sajnos megneheziti az életedet.


Félre ne értsd, a net jó dolog, lehet rajta barátkozni, meg nagyon jó dolgokat találni, de az egy hamis képet ad az életről. És nem segít abban hogy jól boldogulj majd.

2018. ápr. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szenes43 ***** válasza:
100%
A depresszió nem életkor függő. Hajlamosnak is kell rá lenni és sok nehézségen átmenni ami az egyik ember idegrendszerét megviseli míg a másik tovább lép. A te problémád olyan hogy lehet kezelni,pld. lesz még egy tucat fiú akiért rajongsz,most az az egy számít,mindig lesz egy amelyik számít. Megjegyzem és 40 évesen lettem depressziós építkezés,napi munka,+ esti iskola. Kiverte nálam is a biztosítékot.
2018. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem depressziós vagy, hanem egy kiskamasz aki figyelemre vágyik.

Beszélj anyukáddal.

A fiúzás nagyon korai.

Járj sportolni, szakkörre, tanulj, barátkozz.

2018. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt a "tanulj, barbizz" sablonszöveget! Nem csak egy felnőttnek lehetnek problémái.
2018. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!