Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy egészséges nőnek naponta...

Egy egészséges nőnek naponta hány hajszála hullik ki?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok vagyok súlyos hormonális betegséggel. Nem így születtem, egyszer csak kialakult. Sok tünetem van, fáradékonyság,néha alig tudok kiszállni az ágyból, szédülés, reflux, gyenge immunrendszer, stb... A legzavaróbb számomra a hajhullás,mert azt, ha kopasz leszek, mindenki látja majd. A többi tünetemmel megküzdö
2018. júl. 21. 12:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyszer csak megosztotta magát... Itt folytatom.. A többi tünetrel megküzdök, nem mindom senkinek,de ez látszik. Az egész világ látja rajtam, hogy beteg vagyok.

Hiába mindom az irvospknak, hiába mondom a bőrgyógyásznak, le sem szarják a hajamat. Amikor elkezdtem a gyógyszert szedni, jobb lett a hajhullás. Most megint eszméletlenül hullik

Hiába mondom az endokrinológusnak, meg a bőrgyőgyásznak, meg sem hallják. Esetleg annyit kérdeznek, hogy komolyan ennyi a bajom. Igazából azt sem tudom, hogy mennyi a hajhullás normális értéke. 100 szálat írbak több helyen. Annyival nekem már látszott a fejbőrőm. Valahol 30at, 50et 60at. Így nem tudom, hogy egyáltalán van baja most vagy nincs. Bocsi, hogy hosszú lett. Tudnátok ebben segíteni?

2018. júl. 21. 12:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100 szal a normalis altalaban azt mondjak. Nincs esetleg vashianyod? Ha szeded a gyogyszert es be vannak allitva a hormonjaid, akkor nem szabadna tulzottan hullania. Van, akinek genetikailag vekony szalu es keves haja van, avval nem lehet csinalni semmit. Esetleg vitaminokat szedhetsz meg keress egy jo fodraszt, aki tud ajanlani megfelelo szereket a hajadra. Sampon, balzsam, meg apoloszerek
2018. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100 szál átlagban a normális. De lehetséges, hogy neked a betegséged miatt nem pótlódik. Eleve kihalnak a hajhagymák. Miért hagyod annyiban? Mi az hogy leszarják? Állj a sarkadra, és igenis mondják meg, hogy ez így marad, vagy mivel számolj... Nem normális, hogy napi 100 szálnál kopaszodsz. Annyi mindenkinek hullik. Ez természetes, de pótlódik. Szerintem járj utána keményebben, mert tényleg nagyon zavaró lehet. Nekem sincs sok hajam, ráadásul vékonyszálú, de sehol se kopaszodom. És én már nem is vagyok fiatal, közeledek az ötvenhez.
2018. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most naponta kb. 30 hullik. Van ahol azt írják, ez is sok. Szedem a dm hajvitaminját, Jutavit b

komplexet, azt hónapok óta. De nem sokat segít. A vashiányt nézték, jó volt.

2018. júl. 21. 13:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek hova menjek vele? Sehol senkit nem érdekel. A fizetős bőrgyógyászokat, sem az endokrinológust. A fizetőset sem. Inkább a többi tüneten pörögnek.
2018. júl. 21. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:

A vitaminok semmit nem érnek addig, míg ki nem derül, miért nem pótlódik a hajad. 30 szál az semmi. Úgy is potyogatja az ember, hogy észre sem veszi, max. porszívózáskor, söpréskor. Eleve képtelenség megszámolni szálra pontosan, akinek állandóan hullik. Pont ebben vagyok én is, mert vashiányos vérszegény vagyok. Tudom, milyen durva tud lenni. De amikor felment 27-re a vasam, akkor meg azt mondta az orvos, hogy fejezzem be, mert trombózis kaphatok. A fene se tud kiigazodni az orvosokon. Az egyik ezt mondja, a másik azt. De hogy egyáltalán ne törődjenek vele, az abszurd. Egy nő kopaszon szerintem tök jó.. :/

Már írtam, igenis járj utána (ne sima vitaminokkal), hanem ha muszáj, keress más orvosokat. Láttam már ilyet, elvileg nem volt rákos, se semmi, mégis három szál haja volt szegénynek. Ahogy rásütött a nap, kilátszott a fejbőre.

Addig menj utána, míg tényleg nem késő.

2018. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt nem is figyeltem, hogy kérdezted, hová menj. Legelőször is keress maszek bőrgyógyászt. MÁSIKAT!
2018. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maylu válasza:
Szia! Menj el egy patika, gyógyszertárba és kérdezd meg végeznek-e hajvizsgálatot. Ha igen kérni kell időpontot és egy mikrokamerával megnézik, hogy a fejbőröd és a hajad milyen állapotban van. Ingyenes, ha jól tudom. Hátha a vizsgálat után tudnak neked tanácsod adni a problémádra.
2018. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Bőrgyógyászt és endokrinológust is váltok.
2018. júl. 21. 17:07
 10/11 A kérdező kommentje:

Hajgyógyásznál voltam, őt az érdekelte, hogy megveszem e a 20ezer forintos csomagot. Ja és ritka a hajam. Ennyit mondott. Ha nem mondja,hülyén halok meg.

Sok hajszeszt próbáltam, a legtöbbtől még jobban hullott vagy kiütéses lett a fejbőröm. A legjobb a Varga volt, de meg az sem oldozta. Nyilván meg kellene találni az okát. Gondolkoztam sokat. A

hormonok elvileg most be vannak állítva. Megyek fogászatra és fül orr gégészetre majd. Elvileg góc is lehet.

2018. júl. 21. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!