Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sosben jo lenne valasz a...

Sosben jo lenne valasz a panaszomra hasmenessel kapcsolatban, nagy bajra gondoljak-e?

Figyelt kérdés

Korabnan panaszom nem volt, de szúk hete erosen diszkomfort erzetem lett, alig ertem be a lakasba.Nem szokasos hasmenes, hanem nyákos, kinzo szekletféle. Szerencsere nem véres, de csunya jelenseg. Soha nem volt ilyen. Nem nyomorban kezdodik,hanem a vegbélnel. Ennek ellenre dietaztam elotte se ettem sokat, es kínomban szedek szentablettat. Ez segitett, de aranyeres tunetek is jottek a szenvedestol. Mennyiseg alig, csak a kinzo kesztetes. Ma mar jobb volt, ettem is, de este el kellett mennem ujra, a kis szeklet nyalkas.

Nincs eleg bajom, korhazi latogatasok naponta kozben nekem gerinces kezelesek, gyogyvizben gyogytorna, amit innentol feladtam.

Nekem is kinos a tema, igy lehet irni privatban. Vegbelrak, vagy mi a fene? Felek

Ezzel orvoshoz menni annyira rossz es hozzamtartozo betegen fekszik korhazban, nem lehetek en is beteg.



2018. júl. 29. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet egy egyszerű fertőzés, a végbélrákra nem a nyákos széklet a jellemző, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Ne sajnáld az időt rá, hogy elmész vele orvoshoz, első körben egy székletvizsgálatot végeznek, az neked nem egy időigényes dolog. Viszont a beteg hozzátartozó látogatását jó lenne mellőzni, nem kéne behurcolni a kórházba is a fertőzést.
2018. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A háziorvos nyilván pontosabban tudná diagnosztizálni, esetleg székletvizsgálatot is elrendelne. Valamilyen bélhurut (esetleg vastagbél hurut) lehet, azaz gyulladásban van a bél nyálkahártya. Persze nem ártana tudni, hogy van-e hőemelkedést stb. mert lehet ételmérgezés következménye is (salmonellózis ?). Ha csak "egyszerű" vírusos gyulladás, akkor is erős diéta ajánlatos és Bolus adstringens tabletta. Széntabletta nem árt, de napi 5-6 szem legalább kell.
2018. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a hasznos tanacsokat!!!
2018. júl. 29. 21:36
 4/4 A kérdező kommentje:
2.válaszolo, neked ujra koszi a javaslatot a gyogyszerre, amit eddig még nem ismertem. Utana olvastam, latom veny nelkul kaphato. Termeszetesen megveszem, es a haziorvos nelkul magam elmezdhetem szedni?
2018. júl. 29. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!