Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csípett már meg valakit...

Csípett már meg valakit bögöly? Lett, illetve lehet komolyabb baj is belőle? Mert úgy néz ki engem megcsipett egy a strandon, és azóta ég, viszket bedagadt, és piros. Mivel kellene kezelni? Egyáltalán elmúlik, vagy orvosi segítség kell?

Figyelt kérdés
Ez volt az első alkalom, eddig még soha nem volt ilyen
2018. júl. 31. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegnap feleségemet is megcsípte és hatalmas megdagadt folt van a helyén és neki is ég... majd elmúlik.
2018. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skatebird ***** válasza:
Sokszor "csípett" (igazból harap) már meg, kellemetlen, de el fog múlni:) ne aggódj! Akár magátol is, de kenhetsz rá fenistilt, akkor picit hamarabb múlik. Meg ha meg tudod állni, hogy ne vakard akkor is.:) De ha semmit sem csinálsz vele, akor sem tart tovább mint egy darázscsípés.
2018. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De lehet ebből valami fertőzés vagy ilyesmi?
2018. júl. 31. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Kenj rá alkoholt - arcszesz, parfüm - vagy ecetet. Ne vakard, tartsd tisztán, és semmi bajod nem lesz.
2018. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én szuper paranoid vagyok. Na meg ha utánaolvasok valaminek a keresőben, mint pl. bögöly csípés, darázs csípés, kis lábujjak fájdalma, egyből a rákról ír. Ez teljesen bekkattint. Betadinnel kezeltem, illetve fenistil, körömvirág krém.
2018. júl. 31. 20:53
 6/7 Skatebird ***** válasza:
A határ felé a Dunaparton minden nap összeharapdáltak, nem csináltam vele semmit és nem is volt vele semmi baj. Max akkor lehet gond, ha allergiás vagy, de az hamar kiderült volna, vagy ha elvakarod és elfertőződik, de ha nincs seb, ne aggódj!
2018. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából még mindig viszket, de negallom a vakarast. Kicsit még piros és duzzadt, pedig már 3napja történt, de szemmel láthatóan jobb
2018. aug. 1. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!