Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amióta az eszemet tudom...

Amióta az eszemet tudom ropognak a térdeim! Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta ropog, csattog a térdem.5 éves korom óta táncolok, emlékszem már akkor is mindig ropogott és nevettünk rajta a csoport társaimmal,hogy ez csak én lehetek...

Ez azóta is fennáll nálam,de mivel eddig nem okozott panaszt,nem is foglalkoztam vele..Az utóbbi napokban esténként alig bírok aludni,mert mindenhogy kényelmetlen a térdeimnek,kinyújtva mintha fájni,behúzva meg nem tudom,de úgyse jó...

Most utána olvastam kicsit és azt találtam,hogy porckopás is állhat a háttérben!

Esetleg küzd valaki hasonló problémával?

Mi állhat a dolog hátterében?

Háziorvoshoz kell ilyen esetben fordulnom?

Ugye ezt nem kell megműteni ilyen fiatalon?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

18/L



2018. aug. 3. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen korban a porckopás elég valószínűtlen.

Ha mindigis ropogott, lehet alkati adottság. Az nem betegség. A fájdalmad nem bizos, hogy ebből ered.

Én is ropogós vagyok. 44.

Csontkovács jót tehet. A porcok kenését javítja a kimozgatás.

Ha vékony, mozgékony pörgős vagy igyekezz sokat aludni, nyugalomban lenni, (pl.: szemetpihentetni) evészséges zsírokat bevinni.

A fájást vizsgáltasd ki orvosokkal.

Úgy emlékszem ilyen kor körül szűnik meg a csontok növekedése (eltűnik a csontvégeknél a porcok alatt lévő osztódó rész)

2018. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2018. aug. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!