Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Derékfájás! Miért van, mit...

Derékfájás! Miért van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben párszor nagyon megfájdult a derekam, pár havonta, félévente, de gyorsan, pár nap alatt rendbe is jött. Először, azt hiszem, a stressztől. Aztán azért, mert valami nagyon nehézzel dolgoztam, de az sokkal enyhébb volt. Most meg sokat dolgoztam, utána éreztem, hogy nagyon picit fáj, aztán pár napra rá egyszercsak egy lehajolásnál belenyillalt, és megint nagyon fáj.

Nappal még elmegy, de ha lefekszem egy percre is, elkezd valahogy megmerevedni, és fájni a mozdulatokra. Éjszaka a legkisebbekre is nagyon tud fájni, reggel fél órán át tart, mire fel tudok kelni az ágyból.

Mit csináljak? Ha földön aludnék, jobb lenne?



2018. aug. 3. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Öregedés, hízás, butulás.
2018. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyik se jellemző.
2018. aug. 3. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor idegen bolygóról történt alászállás.
2018. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze az öregedés valamennyire benne lehet, de korántsem vagyok öreg. Csak egy 20 évesnél, gondolom, nem jellemző ez annyira.
2018. aug. 3. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem már fél éve fáj egyfolytában. Pár éve becsípődött, évente mindig visszatért max 1 hétre, akkor injekciókkal kikezeltek... De most semmi nem jó... Többféle gyógyszer, szuri, betegállomány, masszőr, csontkovács, semmi...


Ha földön fekszel, az elvileg jó. Úgy tudom, hogy háton a legegészségesebb, akkor pihen a derék. Rakhatsz oda meg a térdeid alá hengerpárnát.

Nézd meg a neten a porckorong.hu cikkeit és Bene Máté videóit a Youtube-on. A Bp-i Országos Gerincközpont weboldalán is vannak hasznos nyújtó gyakorlatok (cicahát, kutyahát, háton fekve felhúzott lábak billentése oldalra, stb)

Ami nekem még segített, az a chilis lóbalzsam (nagyon mar, de hatásos), és feketenadályő krém.


Jobbulást! :)


21L

2018. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!