Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet újra tüszős mandulagy...

Ez lehet újra tüszős mandulagyulladás, vagy csak egy erősebb megfázás? Nagyon aggódok miatta.

Figyelt kérdés

Csütörtökön erős torokfájással keltem, egész nap nagyon fájt, piros volt a torkom. Septofort és meleg tea, pihenés hatására péntek estére sokkal jobban lettem. Az orrom is be van dugulva és folyik, dünnyögök, max. hőemelkedésem volt. Mára már nem fájt a torkom, de a bal mandulámon észrevettem egy fehér pöttyöt. Nagyon aggódok, mivel az éven már kétszer volt mandulagyulladásom (márciusban, júniusban) amire antibiotikumot szedtem, nem akarom megint ezt.. és azok nagyon erős fájdalommal, 39 fokos lázzal jártak már rögtön.

Vajon lehet ez is mandulagyulladás lesz, vagy elmúlhat az az egy fehér pötty holnapra? Nagyon aggódok.

Köszönöm. 20/N


2018. aug. 25. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a fehér pötty lehet mandulakő is, továbbra is szedd a septofortot, ha mandulagyulladás akkor sem biztos hogy megint baktérium eredetű, lehet vírusos. Nekem is volt pár hete, az orvos nem tudott rá mit adni, elmúlt magától.
2018. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet sajnos de lehet enyhébb formában jelentkezik már nálad és azért nem olyan durva. Hétfőn menj dokihoz mindenképp. Lehetőleg fül-orr gégészetre és ne házi orvoshoz,ha megoldható ez
2018. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj, akkor mandulakő lesz a fehér pötty.
2018. aug. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fáj a mandulád, akkor mandulagyulladás, nekem is ki szokott jönni èvi 1-3-szor, most legutóbb a mononucleosis is elkapott, a manduláimon egybefüggő fehèr rèteg volt látható, ès úgy megduzzadtak, hogy enni ès inni alig bírtam.

Szóval, aki folyamatoa mandulapanaszokkal küzd èrdemes magára oda figyelni.

2018. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha évente többször van mandulagyulladásod lehet,érdemes lenne kivetetni a manduláid.A fehér pötty akár mandulakő is lehet.Ha piros a torkod és fáj,valószínű be van gyulladva.Érdemes volna elmenned a fül-orr-gégészetre.Próbálj sós vízzel vagy kamillával gargalizálni.

Küldjél képet a torkodról,megnézném neked milyen,mert nekem is hasonló gondok vannak a torkmmal.Állandóan piros,gyakran fáj.Krónikus garatgyulladásom van.

2018. aug. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!