Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülzsír, vagy más okozza?...

Fülzsír, vagy más okozza? Járt már valaki így? Az orvostól félek, mert így is fáj a fülem már a sok fülmosástól.

Figyelt kérdés

Nem tűnt fel hogy a jobb fülemre alig hallok, csak amikor a jó fülemen élesen hallottam egyik éjjel a tücsökciripelést, de ha a másik oldalra fordultam, ott nem.Utána kimostam,Műanyag Farkas fecskendővel,többször is, nem ürült semmi, olajat csepegtettem azzal sem.Pálcikával kevés fülzsírt sikerült kitörülni,de ezután már az amúgy is szűk hallójáratom fájdalmas lett.Reszelt hagyma levét, aloe vera nedvét csepegtettem, de semmi se használt.Próbáltam kiszívnoi, hátha kijön ami fülmosással nem,vagy legalább a nedvességet belőle.Pár nap múlva enyhült, de semmivel se hallok jobban.


Két lehetőség van, van :vagy annyira beszáradt a fülzsír, hogy tényleg csak orvosi segítséggel jön ki, vagy más egyéb ,idegi stb oka van a halláscsökkenésemnek.


Nem leoltást kérek, meg hogy menjek orvoshoz, gondolom az lesz a vége... hanem hogy járt e már valaki így, van e tapasztalata ezzel kapcsolatban.


2018. szept. 2. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Lehet be van gyulladva, azon pedig csak a gyógyszeres gézcsík segít.

Szóval orvos. Ne akard eljátszani a dokit, különben úgy jársz, ahogy most... hogy értelmetlenül, lehet nem is helyese..100x kimosod a füled..

2018. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy addig próbálgattad tisztítani amíg beljebb nyomtad a zsírt, de lehet más oka is, voltam ígynekem fülzsír volt kb 2 perc alatt megoldották fülészeten.Otthon ez már nem fog menni, nyugodtan menj el és megoldódik.
2018. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt a probléma a nem hallás volt, addig nem volt gyulladás, panasz ,fájdalom, csak a fülmosás után.

Ha elmész a dokihoz, hogy nem hallasz, az is azzal kezdi, és van akinek attól is begyullad a füle, ha orvos, vagy nővér mossa ki.Úgyhogy ezt hagyuk..amúgy meg 30 éve kezdő eüs koromban dolgoztam FOG en...Már nem eüben dolgozom...


Várok még választ, attól,aki járt már így, mi történt, mi volt a probláma, megoldódott?

2018. szept. 2. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj velem volt ilyesmi, én azt tudom tanácsolni mosd ki jó alaposan samponnal hagyd benne fél percig aztán jó alaposan öblicsd ki.


Ha netán zavar, hogy nem halasz rá akkor tömd be vattával, ha fáj gyulladnak érzed akkor fülcseppel tegyél bele.


idővel rende jön, nekem legalább is rendbe jött!


Fülpiszkáló, meg fülzsír sprayket felejtsd el ha jót akarsz csak tönkreteszi a füled.

2018. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Szóval egy Mr. Mindent Jobban Tudok.


Nem hallasz olyan jól, ami 10000 dolog miatt lehet. Ezt neked kéne tudnod a legjobban.

Majd ha igazán zavar úgyis leadod a makacs nézeteid és az EÜ-s tapasztalatoddal is befogsz te oda fáradni.

2018. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom,Fültisztitót, csak nagyon ritkán használok.Vettem Audy sprayt, de olvastam, hogy az se jó,mert a vizes oldat nem oldja a fülzsírt,csak az olajos dolog.

Attól tartok, hogy más baj van, mert ha csak a füldugó okozza, akkor az megoldódik előbb utóbb.

Tudom, hogy úgyis elkell menni a dokihoz, de mivel dolgoztam ott,tudom, hogy nem szívesen mosnak fület, lekezelőek, pláne ha el is mondom miket csináltam jól kiosztanak...:(

2018. szept. 2. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Ifjabb koromban sokat fájt a fülem, ott belül. Már az idejét sem tudom, de már biztos 30 éve vettem egy decis injekciós fecskendőt, a tű helyére infúziós csövet húzok, és azzal mosom minden fürdésnél. A vékony csövet bedugom egészen a dobhártyáig. A vízsugár erősségét a fecskendő nyomásával lehet szabályozni. Nem emlékszem már, de mintha több hónap, több év kellett volna míg a fülszúrás végleg elmaradt. Én azt hallottam a régi öregektől, hogy a fülbe semmit nem szabad csöpögtetni, belekenni. Ha már gyulladás, esetleg seb van a fülben, akkor tiszta desztillált vízzel kell addig mosni, amíg a folyadék önmagától ki nem folyik nyugalmi helyzetben. A desztillált víz kioldja a belekövült fülzsírt is. Lehet nem az első alkalomra, de idővel meg fog szűnni a panaszod.Remélem tudtam segíteni!
2018. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi.Infúziós csövet hol veszel,gyógyszertárban?Vagy máshol is lehet kapni?Fecsim van több is.

Még prszívócsőre csatlakoztatható szívón gondolkodom, hogy beszerzek,csak nem tudom hol.Annak idején a gyerekeim orrát is "porszívóztuk" anno, igaz ritkán, mert nem nagyon szerették.Úgyhogy nem hülyeség, mielőtt emiatt is lehurrognának.


Nemrég meg a hyperol 3% os öblítést olvastam fülzsíroldásra..

2018. szept. 2. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hallójárat gyulladásod volt, amin rontottál a házi kurizslással. Menj orvoshoz, tesz bele burow csíkot és 2 nap múlva rendben lesz. Utána szükség esetén kimossa szakszerűen.

Ha fennáll a halláscsökkenés utána is, audiológián kiderítik az okát. De amíg gyulladt, nincs értelme.

2018. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!