Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már cukorbetegség? Visszafo...

Ez már cukorbetegség? Visszafordítható?

Figyelt kérdés

Ma elmentem magán laboratóriumba terheléses vércukor mérésre. Az előzmény az volt, hogy ebédidő környékén sokszor szédültem. Meg is kaptam az eredményeket, pénteken viszem a dokihoz.


Ez már cukorbetegség, vagy sok edzéssel visszafordítható?

Túlsúlyom van, 34 éves férfi vagyok.

Éhgyomri glükóz: 4.9 mmol / L

Glükóz 60': 6.7 mmol / L

Glükóz 120': 6.3 mmol / L

Éhgyomri inzulin: 5.6mIU / L

Inzulin 60': 33.8 mIU / L

Inzulin 120': 30.4 mIU / L


Ha napközben mértem különböző időpontokban vércukrot, soha nem volt több 5.4 mmol / L -nél, csak ha valami édes joghurtot ettem, akkor lett itthon 6.1, de egyébként szinte alig eszem édességet.

Inkább az Inzulin értékei aggasztanak. A papíron felső értéknek 22 van, neten találni olyan infót laboroktól, hogy 120 perc után kíván 30 mIU / L alatt lennie.


Köszi!


2018. szept. 5. 19:48
 1/5 anonim válasza:
Nem .Orvos mit mond?
2018. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mármint nem tartom ezt még cukorbetegségnek, de tény,hogy a túlsúly hajlamosító tényező.Apám,nagyszülőm,anyum cukorbetegek.


Sok mozgás, rendes táplálkozás! Inkább megelőzni lehet!

2018. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem cukorbetegség!!!

Miből gondoltad hogy az?

2018. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A laborban nem volt orvos, csak az asszisztens, aki nyomtatott. Ezt a papírt viszem az orvoshoz.


Abból gondoltam, hogy cukorbetegség, mert így vannak a referencia határértékek a papíron:


Éhgyomri glükóz: 4.9 mmol / L (ref. 3.7 - 6.0)


Glükóz 60': 6.7 mmol / L (ref. 3.7 - 6.0)


Glükóz 120': 6.3 mmol / L (ref. 3.7 - 7.8)


Éhgyomri inzulin: 5.6mIU / L (ref. 1.9 - 23.0)


Inzulin 60': 33.8 mIU / L (ref. 1.9 - 23.0)


Inzulin 120': 30.4 mIU / L (ref. 1.9 - 23.0)


Neten azt olvastam, hogy az inzulin maximális felső értéke terheléses vizsgálat közben is 22 kell, hogy maradjon, más weblap szerint max 30 lehet az értéke. Nálam meg ugye van egy 33.8 és egy 30.4-es érték.


Eleve azzal mentem el dokihoz, hogy szédelgek nap közben, illetve néha meg van a lábviszketés, sok folyadék ivása is, mint tünet. Illetve mindkét szülőm cukorbeteg.

2018. szept. 5. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben is inzulinrezisztencia, bár kialakulhat belőle 2-es típusú cukorbetegség, egyelőre erròl szó sincs. Megelőzhető, ha IR, akkor annak a dietája + mozgás. Az IR diéta napi 5 etkezés, CH számolás, egyénileg meghatározott a mennyisége aztán figyelni kell arra, hogy mi szívódik fel lassan, és mi gyorsan. Egyébként egyáltalán nem súlyos, azt sem tartom kizártnak, hogy csak figyelni kell majd kontrollokon, hogyan változik. Mert ez ha IR, annak enyhe formája. Nem kell kétségbeesni!
2018. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!