Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magasabb Hdl koleszterin és...

Magasabb Hdl koleszterin és Ldl koleszterin milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Vérvételen voltam.

Magasabb (nem sokkal) lett a hdl és Ldl koleszterinem. A rendes koleszterin az oké. Mitől lehet ez?? Mivel áll összefüggésben??


2018. szept. 6. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Rossz kategóriában van a kérdés. Egyébként nekem is mindig magas volt, genetikai, plusz folyamatosan viszik le a határértéket, tavaly még 5,2 volt az össz, most 4,9. Kerüld a zsíros ételeket, és rendszeresen sportolj. Később van lehetőség koleszterincsökkentő gyógyszerre is, de rengeteg mellékhatása van.
2018. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A HDL a "jó" koleszterin. Mit értesz rendes koleszterin alatt? Egyébként sok hatása van a táplálkozásnak. Nem csak a zsíros ételek, pl. megnézed a popcorn hátulját, írja a telített zsírsav. Na ez pl. eléggé rossz hatással van a koleszterin szintre is. De egyébként saját magad is termelsz koleszterint, sok hormonnal az alapja. Szóval genetikailag is lehet az, hogy vkinek magas a koleszterin szintje táplálkozástól függetlenül.
2018. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Doki mondott rá valamit? Csak mert én ezt tapasztalatból tudom, hogy egy számokkal teli papír nem minden(főleg, hogy azt írod, csak kicsivel lett magasabb). Ezek a határértékek arra jók, hogy mindenképp kiszűrjék, ha valami kóros irányba mozdult el, viszont sokszor akkor is kívül eshet a határértéken bizonyos paraméter, ha egyébként teljesen egészséges vagy. Mivel minden emberi szervezet más, valójában nem lehet átlagot vonni belőlünk. (Én például dolgoztam gasztró osztályon, ott még 120-as hemoglobin nem számított kórosan alacsonynak, pedig valójában 150 körül lenne a normális.) Ezért nem csak a laborértékek alapján döntenek az orvosok, hanem megkérdezik, hogy érzed magad, van-e valami panaszod, megvizsgálnak, ha szükséges (meghallgatják tüdőd, szíved), van sok képalkotó módszer (röntgen). A koleszterinszint összefüggésben van valamilyen szinten az életmóddal, szóval annak is utána lehet járni, hogyan táplálkozol, mozogsz-e, stb. A hdl koleszterin általában inkább csökkenni szokott, a legtöbb kóros állapotban, mivel alapvetően tényleg az lenne a "jó" koleszterin. Tudok néhány állapotot, amiben lehet mindkettő magasabb, de felesleges ezeken aggódnod. Gondolom doki látta, mondott rá valamit (ha nem is emelte ki külön, akkor legalább annyit, hogy ez teljesen jó).
2018. szept. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

7-es 8-as érték állítólag a hagyományos orvosi tankönyv szerinti érték!! Jó üzlet a csökkentő, tehát levitték az értéket 5,2-re és egészséges embereknek kezdik adni az orvosok!! Apukám 79 évesen 5,61-es értékre olyan hisztit kapott az orvostól, hogy nem szedi... Akkor elmondta, hogy, Dr Lenkei és a Dr Pap Lajos is ellenzi a szedését


https://www.youtube.com/watch?v=6IRLR4i1bD4


https://www.youtube.com/watch?v=vnDP1r4F5bQ

https://www.youtube.com/watch?v=7cHF9u2wOTk


és még egy csomó érdekes anyag található Dr Szendi Gábort is beleértve.

2018. szept. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!