Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Esetleg vakbél?

Mi lehet ez? Esetleg vakbél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vasárnap délután evés (szőlőt és tejszeletet ettem) után görcsölt a hasam és jött a hasmenés, ez számomra nem volt furcsa mert előtte már volt olyan hogy néha-néha rosszul voltam egy két tejes ételtől. Utána még éreztem hogy enyhén fáj a hasam és hogy jobb és baloldalt is a hasam néha beszúrt egyet-kettőt de nem durván. Másnap reggel felkelés után éreztem hogy fáj a hasam közepe de annyira durván ez se, majd reggeliztem és ezután majdnem rögtön jött egy lazább széklet, ezután is éreztem ezt az enyhébb fájdalmat. (a néha jobb néha bal oldali beleszurás még fenn állt olykor-olykor) Délután mikor már eljutottam a házi orvoshoz addigra elmúlt és a házi orvos azt mondta hogy csak egy vírusos fertőzés. Majd kedden még fájt egy picit a hasam, alhasam de ez is hamar elmúlt. Aznap este baloldalt kb 1-1,5 percig éreztem egy enyhébb szúró fájdalmat a hasamban köldök magasságban. Az ezt követő napokban jól elvoltam. Egyszer volt olyan hogy ültem és hirtelen felhúztam a jobb lábam és akkor durvábban fájt jobb oldalt a hasam (ez kb. fel-egy percig tartott), futás után éreztem baloldali enyhe, szúró érzést(szintén nagyon rövid ideig), és volt egyszer olyan is hogy köhögtem és akkor meg jobb oldalt éreztem az enyhe, szúró érzést (ezt is rövid ideig és csak egyetlen köhögésnél a többinél nem).Székletem hétfő reggel után pénteken és tegnap (szóval szombaton) is volt. Étvágyam normális. De a gond az hogy ez a néha jobb néha baloldali nagyon rövid ideig tartó (kb 1-2 percig) enyhe, szúró fájdalom még fenn áll. Néha lejjebb néha pedig köldök magasságban, de leginkább köldök magasságban. Holnap megyek vissza a házi orvoshoz, de esetleg valakinek valami ötlete?


Bocsi hogy hosszú lett:/


2018. szept. 16. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A köldök körüli fájdalom kifejezetten hasnyálmirigy-nyavalya tünete.

Azonnal orvoshoz!!!

2018. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Széntabletta (5-6 db) és nem kell összevissza zabálni olyan dolgokat, amelyek összekerülve erjedésnek indulnak a belekben. Ha meg valami vírus is közrejátszik, akkor diéta (és naponta 1 csésze diólevés tea ).
2018. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem vakbél mert akkor nem itt írogatnál hanem a mentőben vagy a műtőben lennél olyan fájdalmad lenne!!!!


Köldök körüli fájdalom valóban hasnyálmirigy lehet, erre egy vérvétel elegendő ahol megnézik kifejezetten a hasnyálmirigy "értékeit" (Lipáz és Amiláz)


Ha nem vagy alkoholista akkor ezt kizárnám!

Inkább a szőlővel bevittél valami bacit és az rendezte át a dolgokat odabent!


De most diétázz szerintem, egyél fűszer és zsírmentesen és várj...

Ja és üdítőt se igyál hanem ásványvizet vagy gyógyteákat!

2018. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alkoholista.

Köszönöm a válaszaitokat, mindenképp meglátogatom holnap a dokit. További szép estét.

2018. szept. 16. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

14 éves koromban végeztek rajtam laparoszkópos appendectomiat appendicitis miatt. 2 hétig volt gyomorégés érzésem, ami enyhe fájdalom formájában másfél hét után a hasam bal oldalára is kiterjedt (igen, a féregnyúlvány jobb oldalon van, mégis bal oldalon fájt), ezért mentem el az orvoshoz, aki nem tudta megállapítani, hogy mi lehet, ezért elküldött ultrahangra. Busszal mentem be, ami félúton lerobbant, így 80 percbe telt elérni a várost, ezután 2 km-t sétáltam a kórházig a szakadó hóban. Az ultrahangon kiderült, hogy vakbélgyulladásom van, 2 rög is elzárja az appendixet. Este 10-kor műtöttek meg, addig gyomorégés szintű fájdalmaim voltak, gond nélkül kivártam a műtétet. Műtét közben perforált a vakbelem, amikor hozzáértek a féregnyúlványhoz.

Tehát a vakbélgyulladás nem mindig jár kegyetlen fájdalmakkal. Mint később megtanultam egy sebészet kurzuson, főként a fiataloknál nagyon gyakori a gyomortáji, majd bal oldalra sugárzó enyhe vagy közepes fájdalom. Simán lehet ez is vakbél. Egy ultrahang vizsgálat és ki is derül, hogy az-e a gond vagy sem. Teljesen egyértelmű jelei vannak a képen: az appendix átmérője 6 mm-nél nagyobb, fala echodúsabb (világosabb), rosszabb esetben körülötte folyadék látható, látszódhat a rög is. Nem lehet eltéveszteni.

2018. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 igen, az appendicitisnek van egy krónikus változata is. Malacod volt, hogy gyalog be tudtál menni a kórházba, hallod-e. Ilyenkor simán hívhatsz mentőt egyébként, ha vakbeled van. Hogy kiér-e 80 perc alatt,az más téma ugye.

Remélem, hogy a műtétet rendesen elvégezték.

Lényeg a lényeg, ha vakbélgyanú van, akkor is azonnal orvoshoz kell menni.

2018. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kórházban is 3 orvos nézett meg a biztonság kedvéért, hogy tényleg vakbélgyuszi-e, mert szokatlan volt nekik a tünetegyüttes. Először terhesnek néztek, csakmert nem fájt eléggé. Mondtam is nekik, hogy az fura lenne, ha csak meg nem szállt a Szentlélek. :'D Úgy tűnik, nem minden orvos van otthon alapvető gyermekgyógyászatban. Nálunk mondjuk minden kislányt terhesnek néznek, ha vakbélgyanúval érkezik. Kapásból másik 3 osztálytársnőm került abban az évben vakbéllel kórházba. Az egyik nem igazolódott. A másik ugyanolyan volt, mint az enyém és megműtötték. A harmadik pedig már perforált mire beértek, 3 napos lázasan került kórházba, mert nem fájt feltűnően a hasa és a háziorvos influenzának nézte. Ahány ember, annyi eset.


Az biztos, hogy nem árt egy vizsgálat. Vakbélgyanús beutalóval úgyis viszonylag gyorsan megvizsgálnak és megnézik a hasnyálmirigyet, a májat meg az epeutakat is.

2018. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!