Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akkor ezek alapján nem kell...

Akkor ezek alapján nem kell aggódnom?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja a derekamnál éreztem egy-két csomót. 2 háziorvos is azt mondta, hogy ne aggódjak és csak zsírszövetet érzek. A biztonság kedvéért egy teljes vérképen csináltak. Minden normális kivéve Eozinofil 0,6 (picit alacsony) és a konjugált bilirubin egy picit nagyobb 5. Az orvosom azt mondta, hogy ne izguljak emiatt. Biztonság kedvéért elmentem hasi/lágyrész ultrahangra. Ott semmit sem találtak sehol és nem találtak sehol megnagyobbodott nyirokcsomót. Rá pár hónapjára a nyakamon az állkapcsom alatt is éreztem valamit a jobb oldalon. Illetve már 6 éve érzek egy nyirokcsomót az állam alatt. Az orvos azt mondta hogy amiatt ne aggódjak mert az már elképzelhető, hogy soha nem múlik el. Engem inkább az allkapcsom alatti csomó rémisztgetésnek meg. A biztonság kedvéért elmentem nyaki ultrahangra is. Mindkét oldalon 1 cm-es reaktív jellegű nyirokcsomó látható. Gyakorlatilag negatív UH. Az orvos UH-n azt mondta ne aggódjak ez nem néz ki rosszindulatúnak. Ennyi vizsgálat után szerintetek ki van zárva a limfóma? Nèha este picit izzadok de érdekes módon csak ha a nappaliban alszom el véletlen a bor kanapén de ez napközben is ilyen. Ha a szobámban alszok el akkor nem igazán veszem észre hogy megizzadnék. Általában amúgy csak a fejemnél szoktam izzadni de ott sokszor elég durván. De mint mondtam ez csak ha a bőr kanapén alszom el és akkor se mindig. (Azt hozzá tenném hogy én eleve elég izzadó vagyok különösen a fejemnél). UH-rol azt tudom higy gyakran nem tudja megkülönböztetni a reaktiv illetve patológiás nyirokcsomokat. Szerintetek az én esetemben kell aggódnom vagy végre megnyugodhatok? 20/F

2018. szept. 18. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi orvos, ennyi szakember után, te tőlünk laikusoktól kéred vagy várod azt, hogy igazoljuk a Te mániádat, hogy bizony rákos vagy? Bízz az orvosokban, ne bennünk. Nem értelek!
2018. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én szeretnek bízni bennük de annyi szart olvasni manapság a neten, hogy így meg úgy félrediagnosztizáltak valakit.
2018. szept. 18. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél kevesebb vizsgálatot kérsz, annál kisebb az esélye, hogy félrediagnosztizáljanak. :)
2018. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A leírásodból ítélve, 100%-osan azt állítom hogy semmi bajod.


(Egy tünetmentes Hodgkin limfómás)

2018. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Nagyon remélem, hogy már az is maradsz! :D Több Hodgkin osról is hallottam aki már 20-30 éve tünetmentes. :)
2018. okt. 9. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!