Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet azért kisebb az uh...

Lehet azért kisebb az uh méretek alapján a babám, mert keveset eszek? Vagy mitől? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

18 hetet toltottem be tegnap. Menses alapján 19 lennék, de mondtak h késői peteeres miatt kisebb a terhesség.

Ma viszont a 18 heteshez képest csak 17hetesnek nézték a babám az uh-n. Azt mondták nőnie kell.


Mit tegyek? Egyek tobbet? Eszek mindenfélét, csak keveset tudok egyszerre. De picit belehuzok ha kell. Vagy kár ezen aggódnom?


Jut eszembe! 3 köldökzsinór ér helyett csak kettő van. De azt mondták, hogy ez nem számít most. Elvétve okoz csak gondot a végén. Vagy mégse táplálja megfelelően a babát?



Vagy ha a fentiek nem? Akkor?


2014. jún. 27. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Annyit egyél, amennyi jólesik. A két ér másra utal, elvétve rendellenességre, ezért szoktak genetikai vizsgálatot javasolni. Sokan szültek egészséges babát, akiknél szintén csak két ér volt a zsinórban.
2014. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A két ér a végén szokott gondot okozni,esetleg nem nől úgy a baba az utolsó trimeszterben, ekkor hetente fogják nézni uh. Nálam legalábbis így volt,a végen 3900gmal 58cm született a fiam és tényleg csak 2ér volt a köldökzsinorban. Viszont mindig nagyobbnak mérték 1-2héttel, mint a terhesség hét.
2014. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék.

Bocsi az offért Kérdező!


Mostanában nagyon gyakori ez a probléma. Nálam is ugyanez a gond.

Eddig egy héttel nagyobb volt a baba, most egy héttel kisebb.

Engem nem hívtak vissza ultrahangra hamarabb, majd csak 32hetesre kell mennem.

Mivel fogadott dokim nincs, így tojnak az egészre.

Nem tudom mitévő legyek.

2014. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magas Afp miatt kaptam levelet, hogy menjek be uh-ra. Szerencsém volt, hogy pont bejott mas miatt az uh-ba a dokim es odajött. Megvarta sz uh veget. Vegig ott volt velem. Az sztk dokit semmit nem mondott addig, ameddig mellém nem állt a mfogadott doki. Rendes volt nagyon.


Csak a kérdéseimet nem tudtuk megbeszélni. Szerdán megyek hozza.

2014. jún. 27. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mondta, hogy mégis mitől van ez a lemaradás?
2014. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Semmit nem mondott. Ne aggódjak, minden oké. Csak nőni kell neki. Szerdán ugyis találkozunk és megnézzük a rendelőjében uh-n.


De én hirtelen nem tudtam másra gondolni, mint arra hogy biztos én nem eszek eleget. Éhes nem vagyok, napi 5-6szor eszek, csak keveset.

2014. jún. 27. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem jó lett az Afp eredménye és minden más is.Mégis lemaradozik a babám.

Jó lenne tudni, hogy mitől.

:(

2014. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Majd írj, hogy mi újság veletek.

(utolsó válaszoló voltam)

2014. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is le volt maradva 1-1héttel, jövőhéten leszek 30hetes mostmár pár mm-el nagyobb, mint az átlag. Tehát ne aggódj, bőven behozhatja még. Sajnos a 2 érről viszont nincs tapasztalatom.
2014. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem az evéstől van,az egy régimódi butaság,hogy kettő helyett kell enni. Annyit egyél,amennyi jól esik. Annak idején anyum velem sokat evett,24 kilót hízott,én mégis csak 2850g-mal születtem. Én 9kg-t híztam a terhesség alatt,és 2950g-mal született a lányom. És az uh nem 100%-os,csak becslés.
2014. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!