Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom, ezt hogy értsem?...

Nem tudom, ezt hogy értsem? Valaki aki nem a google, segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos, nekem van egy pár bajom, most épp azon van a hangsúly, hogy nyaki ultrahangot kell nézetni, illetve hormontermelő sejtszaporulatot. A kérdésem az lenne, hogy ez a hormontermelő sejtszaporulat a google szerint tumort jelent. Ez valóban így van?

Köszönöm előre a válaszaitokat!

18/L



2018. szept. 28. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A göbök nem jelentik azt.
2018. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell itt rosszindulatú dologra gondolni. A pajzsmirigy göbök gyakoriak. Vannak úgynevezett hideg- és meleg göbök. Pajzsmirigy szcintigráfiás vizsgálattal lehet őket elkülöníteni. A meleg göbök halmozzák a vizsgálaton az izotópot és általában pajzsmirigy túlműködést okoznak, ami jóindulatú és gyógyítható. A hideg göbök ellenben nem halmozzák az izotópot, ezek sokkal veszélyesebbek. Nem feltétlenül jelentenek daganatot, lehet ez egy szimpla cysta is. De ezekből mindenképp mintát vesznek vékonytű biopsziával.
2018. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!