Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bárányhimlő 60 feletti emberné...

Bárányhimlő 60 feletti embernél mennyire reális betegség?

Figyelt kérdés

Kollegánk 60 feletti vén tróger és ma betelefonált hogy betegállományban van mert bárányhimlős lett. Ezt mondta én csak idézem.



Kérdéseim:

-egy 60 felettinél ez mennyire reális betegség? Bárányhimlő?

- és ha netán tényleg igaz (én nem hiszem de ki tudja) akkor ez mekkora kimaradást okozhat a munkájában? Napok ? Hetek?


Hogy folyik le egy bárányhimlő egy 60 felettinél?


2018. szept. 28. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat. Ha nem esett át gyerekként rajta, és sokan nem kapták el. Én is felnőttként voltam bárányhimlős.


Rossz a lefolyása nagyon, hetekig tartott, levertésggel, lázzal, kiütésekkel stb.

2018. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na de tegnap még itt "viháncolt" látszólag semmi baja jött-ment végezte a dolgát. Ma meg fel se tud kelni-állítólag?
2018. szept. 28. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha anno volt védőoltása, inkább az övsömör képzelhető el. Saját tapasztalat az orvosom is úgy világosított fel. Azt állítólag ugyanaz a vírus okozza.
2018. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2

Rajtam is egyik percről a másikra tört ki. Egyes voltam. Van ilyen.

2018. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam a TV-mmel. Este még néztem és másnap kapút volt.
2018. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

36 éves voltam amikor elkaptam. Előtte nap semmi bajom nem volt, este későn éreztem, hogy valami nem okés, fájt picit a fejem, aztán éjjelre be is lázasodtam, reggelre meg kipöttyösödtem...

Állandó végtagfájdalmaim voltak, folyamatosan viszkettem, lázas voltam, stb.

Annyit viszont tudok, hogy ebben a korban már nagyon veszélyes.

2018. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehtá akkor úgy számoljunk hoyg a fickó hetekig nem jön?
2018. szept. 28. 15:48
 8/9 anonim válasza:
kamuzik
2018. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges az bár felnőttkorban veszélyes az. Inkább a báranyhimlő szövődménye az úgynevezett övsömör a jellemző 60 körül
2018. szept. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!