Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem? Normális a...

Mi a baj velem? Normális a félelem, vagy szorongás?

Figyelt kérdés

Van egy betegség, amitől nagyon félek. Az általam leírt eset alapján a doktornő azt mondta, hogy nyugodjak meg, nem kaptam el semmit.

Meg is nyugodtam. Viszont a páromnak valami kisebb gondja volt (téll kicsi, szóval orvoshoz sem ment, jelentéktelen), én megijedtem, gyorsan interneten utánanéztem pár honlapon, hogy ennek a bizonyos betegségnek milyen tünetei lehetnek, és ott ez is szerepelt (vagy hasonló). Azóta gyomoridegem van, ha eszembe jut, félek, kedvetlen leszek, ideges vagyok kicsit, és folyamatosan kattog az agyam, győzködöm magam, hogy "nem az nem lehet" stb.


Ez mi? Normális ez a félelem, vagy reális a félelem, vagy szorongás, esetleg más?

Szorongásom volt régebben, arra szedtem gyógyszert.


Hogy tudnék megnyugodni? Kényszert éreztem, hogy utánanézzek a tüneteknek, stb.


Mi lehet a bajom? :( A gondolatokat meg nehezen tudom elkergetni, vissza is jönnek.



2015. ápr. 24. 16:59
 1/5 A kérdező kommentje:
1 honlapon olvastam csak, hogy akinek nincs ilyen betegsége, annak is lehetnek ilyen tünetei, vagyis átlagosak.
2015. ápr. 24. 17:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok embernél van ilyen, de normálisnak azért nem mondható. Én pl. a hányástól félek nagyon, mindenféle betegségtől, ami hányással járhat, néha annyira, hogy bebeszélem tüneteket. Fordulj szakemberhez, én is ezt tettem. A gyógyszer nem old meg semmit, max elnyomja a tüneteket, mellette kéne valamilyen terápia
2015. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez irreális félelem?

De ezt mi okozza?

2015. ápr. 24. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez nálad valamiféle hipochondria. Szakember segíthet ha tényleg nem tudsz megszabadulni a téves gondolataidtól. Amúgy egy jó tanács, interneten ne keress rá a tünetekre, mert mindig megijesztik az embert (tapasztalat). Ajánlom a Még többet ésszel c. könyvet, egy pszichológus asszony írta, ilyen agykontrollos (pszichológia, nem ezotéria, nem összekeverni!), ahol relaxációs technikákat tanít. Én vizsgák előtt szoktam nagyon parázni, de így meg tudom nyugtatni magam.
2015. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
teljes mertekben egyetertek en is rettegek egy biznonyos betegsegtol es mar annyira hogy nyugtatot szedek meg antidepresszanst es lassan sehova nem merek elmenni meg mar hasonlo tuneteket produkalok szerintem ez szorongas de magam sem ertem mitol alakult ki
2020. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!