Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegen edzhetek vagy hagyjam...

Betegen edzhetek vagy hagyjam ki amég jobban nem leszek? 19-éves lány vagyok

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan megosztóak a vélemények.

Van, aki szerint jót tesz.. sokak szerint, meg csak feleslegesen legyengíted a szervezeted.


Inkább a jóidőben egy picit séta. S utána pihenés.

2018. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nalam csak rontott a helyzeten a betegen edzes ... ismerek olyat akinek srgitett
2018. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez több dolog függvénye. Ha alapjáraton edzett vagy, akkor ugyanabból az edzéstípusból egy könnyített edzés rendben van. Ha nem vagy kifejezetten sportos, csak átlagos és múltad sincs, akkor mindenképp egy kevésbé intenzív mozgást ajánlanék neked. Ha csinálsz 1-2 erősítő gyakorlatot, és ezek mondjuk nem ugrókötelezés, szökdelés, akkor rendben van.


A lényeg szerintem a következő:

A lebetegedett test kevesebb energiával rendelkezik, illetve az energia egy jó része a regenerálódásra megy el. A sport ezzel szemben intenzitástól függően energiát éget el, azaz energiát igényel. Következésképpen a sportolásra szánt energia elvonhatja az energiát a regenerálódástól, következésképp nem tud gyógyulni a test. Ha azonban úgy sportolsz, hogy az elégetett energia mennyisége nem veszélyezteti a regenerálódási folyamatot és az ahhoz szükséges energiamennyiség rendelkezésre állását, akkor a sport és a betegség összeegyeztethető.


Ez meg már nagyon egyénfüggő.


Remélem, tudtam segíteni...

2018. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Akkor inkább hagyom most az edzést :) És az igaz,hogy a feszesítéshez elég a mozgás? (Edzés) nem kell ètrend vagy esetleg más?
2018. szept. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!