Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 év után lennének már más...

1 év után lennének már más jelei a ráknak?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy felfedeztem egy kb 1 cm átmérőjű, hosszúkás, kemény valamit az állam alatt. Azóta nem nőtt, és nem is tapasztalok más tüneteket a mindennapi fáradtságon kívül, ami valószínűleg a kevés alvás miatt van. (6 óra átlagban). Ha ez rák előjele lett volna, annak már rég lennének más jelei is ugye? Ha tudtok, nyugtassatok meg kérlek. Nagyon félek ettől a betegségtől.

2018. okt. 1. 19:43
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos nem, van olyan, ami évekig nem okoz panaszt. Ha zavar és aggódsz, akkor orvossal meg kell nézetni.
2018. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És azt valaki meg tudná mondani, milyen egy daganatos nyirokcsomó? Amit én érzek, kicsit mozgatható, illetve szemmel nem lehet látni, tapintani is csak akkor ha felfeszítem a fejem. A méretét fent leírtam.
2018. okt. 1. 20:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze normál fejtartásban ha két ujjammal benyúlok az állam alá akkor az ujjaim közé tudom fogni.
2018. okt. 1. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Én orvostol hallottan hogy amit el lehet mozdítani kézzel nem súlyos.

Lábamnál ereztem egy csomót ,megvizsgálta tudja e mozdítani és akkor mondta:)

2018. okt. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy nyirokcsomó duzzanat lehet következmény is, főleg sok más betegség is. Ha elmúlik pár hét alatt, akkor oké, de ha pl hónapokig ott van, akkor érdemes megnézetni.
2018. okt. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Értem, köszi. És azt valaki meg tudná mondani, milyen egy daganatos nyirokcsomó? Amit én érzek, kicsit mozgatható, illetve szemmel nem lehet látni, tapintani is csak akkor ha felfeszítem a fejem. A méretét fent leírtam."


A daganatos nyirokcsomó kemény mint a kő és gömb szerű, és egyáltalán nem mozdítható. De amúgy ha aggaszt a dolog miértnem mész el orvoshoz vele?

2018. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert még fiatal vagyok és ha elmondanám a szüleimnek, nem tetszene nekik mert tudják hogy hipochonder vagyok. Ha meg elmennék orvoshoz, félek hogy rossz hírt közöl, meg attól hogy elküld vizsgálatokra és ott derül ki a legrosszabb.
2018. okt. 2. 19:58
 8/9 anonim válasza:

Szia. Reni vagyok, 26 éves.

Én tavaly novemberében fedeztem fel egy csomót a nyakamon, amivel semmit sem tétovázva orvoshoz fordultam. Én is képes vagyok mindent bebeszélni magamnak. Novemberben még semmi nem volt, januárban kiderült, hogy limfóma. Májusig kemókat kaptam, mindezt egy 1 éves gyerek mellett.... Nem volt könnyű, de én azt mondom h mindenképp orvos!

2018. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén limfómásként azt mondom, hogy azonnal orvos, nekem is szintén nyakban, 1-2 centi körüli, mozgatható és fájdalmatlan volt. Én másfél évig halogattam, egyéb előjele nem volt. Majd amikor levették az első vérképet akkor ott már igen.
2018. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!