Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szrongás, depresszió jelei...

Szrongás, depresszió jelei lennének ezek? Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

1-2 éve félek távolabbra utazni, mert akkor pánikolok, gyomorgörcsöm van. Tavaly nyárhoz is sok ilyen kellemetlen érzésem fűződik sajnos, pár km-re alig mertem elmenni. Aztán, ahogy jött a tél valamelyest elmúlt, picit jobban kimertem mozdulni, már idővel akár 100 km-re is eltudtam menni gond nélkül, nagyon örültem.

Aztán most, hogy a napokban jobb idő lett, újra előjött bennem ez a belső félelem, rossz közérzet. Lehet furcsa, de én ezt az időjáráshoz kötöm. Imádom a telet olyankor jól érzem magam, de amint jön a tavasz és a nyár... Mit lehetne tennem, hogy ezzel is megbírkózzak?


2017. márc. 1. 07:43
 1/1 anonim válasza:

pánikbetegsèg.


èn ugyanígy voltam/vagyok de már látom a vègèt, mielőbb menj el orvoshoz, mert mimèl tovább húzod annál rosszabb lesz.nekem 6 èvet vett el az èletemből ez a baromság mire eljutottam odáig hogy orvoshoz mentem mert már szègyeltem , hogy a párom miattam nem megy sehova, ráadásul a legszebb èveimet a 20as èveim elejèt.


nem mertem kocsiba ülni mert mi lesz ha pánikrohamom lesz egy lakatlan útszakaszon vagy ilyesmi ahol nem tudok segítsègèrt fordulni.


most se megyek mèg nagyon messzire de 6 èv után hatalmas lèpès volt hogy elutaztam 80 km-re....ès utánna mègegyszer ...de nem esek túlzásba egyszerre ennyi elèg


kaptam gyenge nyugtatót amit csak ha baj van akkor kell beszednem....engem ez a tudat hogy nálam van annyira megnyugtatott hogy szinte teljesen elmúlott a pánik hálaistennek.


az èvszakokról annyit hogy nagyon is szerepet játszik sztem....de nálam inkább a front...illetve az hogy napközben sosem volt semmi bajom...viszont este kezdődött a poklok pokla...már rettegtem az estèktől.

lehet hogy ennek van valami pszichikai oka hogy mièrt az estèk de az is lehet hogy csak a szervezetemre kedvezőtlenebbül hat mint nálad az èvszakok váltakozása.mindenesetre már azt hittem hogy 90%-ban meggyógyultam de múltkor spontán elhívtak este 6 után egy 100 km re levő városba egy meccsre ès kèptelen voltam elindulni pedig jó lett volna, de èreztem hogy ez most nem lesz meg.


attól is sok függ hogy milyen passzban vagy...a szorongás olyan hogy egyszer beleőrülsz már ès lever, egyszer pedig boldog vagy ès semmi gond.


a lènyeg hogy amint elmèsz az orvoshoz a problèmád borsószemnyire fog zsugorodni ès azon fogsz gondolkodni hogy: ennyi az egèsz? ezt mièrt nem tettem meg magamèrt eddig? èn nem mertem orvoshoz menni èvekig, mert kèpzeld már a pánikroham szó kiejtèsètől izzadt a tenyerem ès jött a pánik...a neten rákerestem ès a leírásától pánikrohamom lett

...attól fèltem az volt a legrosszabb rèmálmom hogy bemegyek az ügyeletre ès azt mondják hogy ezzel semmit nem lehet csinálni....tudtam hogy akkor vège az èletemnek.

ma már nevetsègesen hangzik de akkor e körül forgott minden.ès 1x voltam pszichológusnál...azt mondta nekemnnem kell itt lennem....szedjek be egy bogyót ha èrzem hogy jön ès vège...mint a fejfájásnak.ennyi.mást úgyse tudnak velem csinálni.mindíg eszembe jut ha elutazok hogy most ha rosszul leszek ès kijön a mentő azok se csinálnak velem mást mint kapok egy nyugtatót vagy lehet hogy azt se max kicsit rákötnek oxigèn gèpre aztán viszlát.a bogyó meg úgyis nálam van ...azt kapnám tőlük is....úgyhogy baj nem lehet.


a lènyeg járj utánna semmi gond nem lesz....utólag visszatekintve eltörpül majd a problèmád.sok sikert neked ès jó egèszsèget kívánok!

2017. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!