Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 hónapja tartó fájdalmatlan...

1 hónapja tartó fájdalmatlan nyirokcsomó megnagyobbodás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja náthás vagyok. Egy hete voltam háziorvosnál és megmutattam neki a kb 1 cm-től kissebb nyirokcsomómat.(ami egyébként a fülem mögött van kb ) írt fel antibiotikumot, a nyirokcsomóra azt mondta normális.

Kiszedtem az antibiotikumot de a nyirokcsomóm még mindig megvan.max annyi változott hogy a másik oldalon már nem érezni annyira. De a bal oldali még mindig ott van. Szerintetek mitől lehet? Neten utánna olvasgattam és a limfómát találtam. Szerintek attól lehet ? Nagyon megijedtem.

18/L



2018. okt. 3. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

5 hete véletlenül tapintottam ki, hogy a baloldali nyirokcsomóm ( szintén fül alatt) kb 2 centis és kemény, mint a kő. Én nem voltam náthás, sőt. Egészséges voltam. Azóta 4 vérvételen voltam, mindegyik szerint gyulladás van a véremben plusz ritka és rendkívül rossz vérszegénységem van. Voltam még mellkas röntgenen és nyaki ultrahangon. Utóbbi miatt nem kaptam semmi antibiotikumot, mert itt a kezdetektől kezdve kaptan 4 hétre rá időpontot. A nyaki uh-on mondta a doktor, hogy nem tűnik agresszívnek viszont ez nem akadályozza meg azt, hogy nem daganat. Még várok a teljes elemzésre.

Viszont szédülök ami miatt dolgozni sem tudok és hányok is emiatt. Erre kaptam gyógyszert. A nyirokcs.ra nem. Szóval el vagyok keseredve,de próbálok pozitív lenni, mert az aggódástól csak rosszabb lesz.

Kitartás!

22L

2018. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia, majd szólj ha kiderült mitől van :)

Amúgy más tüneted nincs? Pl éjszakai izzadás, hirtelen fogyás, végtag fájdalom. Vagy esetleg nincs rossz fogad ? Elméletileg attól is be dagadhat a nyirokcsomó.

Nekem egyébként ezek nincsenek, csak úgy kérdem.

2018. okt. 3. 17:49
 3/20 anonim ***** válasza:
Néha van végtag fájdalmam, rossz fogam elméletileg nincs :/
2018. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Máshol nincs megduzzadva a nyirokcsomód ?
2018. okt. 5. 12:38
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem a lágyékrészen is vannak duzzadt nyirokcsomóim, de ott meg jobb oldalon.

Meg nem tudom mennyire befolyásol, hogy fogszabályzora lesz szükségem és van egy lyukas fogam ami ha rosszul harapok valamire akkor bele fájdul.

2018. okt. 7. 07:55
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Csak azon az egy helyen, ezért is vagyok besz*rva :/
2018. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Egyik sem tűnik limfómának.

Ne rémisztgessétek egymást!


Egy volt limfómás.

2018. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Sziasztok.Sajnos én is hasonló tünetekkel vagyok,annyi nekem még h citológia vizsgálatra várok :(
2018. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es

Miből gondolod, hogy nekünk nem az?

És egyébként ha szabad kérdezni,neked milyen tüneteid voltak?

2018. okt. 11. 00:24
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Abból gondolom mivel nemcsak volt limfómám, hanem abból is hogy azóta, azaz már 7 éve próbálok segíteni azoknak akik hasonló témával jelentkeznek ezen/más oldalon.

Pár hetente-havonta ránézek, és ha tehetem hozzászólok.

Nagyon sok történettel találkoztam már.

Eddig a kb. 40 esetből 1 embernek derült ki hogy valóban limfómás, a többinek semmi baja sem volt, apró gyulladás, zsírcsomók stb....

Annak az egynek már a kezdeti tünetektől látszott hogy nagy baj van, és ezt én is tudtam. Ő is.

(Végig beszéltünk a kezelés alatt is)


Természetesen nem állítom hogy igazam van, nyilván vannak extrém esetek, meg azt is tudom hogy nem jellemző minden emberre hogy ugyanolyan tüneteket produkál.

De fenntartom azt hogy szinte biztos vagyok benne hogy egyikőtök sem tűnik komoly betegnek.


Privátban már leírtam valakinek ezért kimásolom.

Tünetek:

Nekem sűrű éjszakai vizelési ingerrel kezdődött, majd jött a boka viszketés(a mosóporra gyanakodtunk),

2-3 hétre rá jelent meg a nyirokcsomó daganat, először csak egy picike a bal kulcscsontom felett, ami 1-1,5 hónap alatt grapefruit méretűre nőtt.(folyamatosan nőtt)

Ezalatt jelent meg a többi tünet is,iszonyatos viszketés(comb, boka, farrész), hőhullámok, random magas láz,brutális éjszakai izzadás.

Ez olyan két hónap leforgása alatt zajlott le, az első tünettől a kemoterápia kezdetéig.

Második kemó után mind megszűnt, a daganat is eltűnt a nyakamról.

Egyértelműen érezhető volt hogy valami baj van.

2018. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!