Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia hogy van?

Valkaiss kérdése:

Inzulinrezisztencia hogy van?

Figyelt kérdés

Már írtam pár kérdést a pajzsmirigyről, de senki nem csinál semmit, nem világosítanak fel az orvosok, egy értelmes mondat nem hagyja el a szájukat.

Szóval a netes búvárkodás közben rátaláltam a pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, PCOS összefüggéseire.

Én nem értem, hogy most akkor a pajzsmirigy miatt ezek nekem is elérkeznek előbb-utóbb, biztosan vagy nagy valszínűséggel? Van pajzsmirigyes ismerősöm több is. Kettő közülük PCOS és inzulinrezisztenciás is, a másik csak PCOS. A családtagjaim, akik szintén pajzsmirigyesek, nincs ilyen.

PCOS-ről annyit, hogy voltam rutin nőgyógyász vizsgálaton, volt ultrahang is (hasi, hüvelyi), de nem mondott semmi ilyesmit az orvos. Ott ki kellett volna derülnie?

A vérképemen kizárólag a TSH volt magas a cukrom 5,29 volt (ettem előtte pár órával, kávéztam is).

Ezek alapján nekem minden oké, vagy ez nem bizonyít semmit? Olvastam egy oldalon, hogy a felsorolt kb. 20 tünet közül ha 3 igaz rád, akkor inzulinrezisztenciád van. Na ne már, szerintem nincs olyan ember, aki ne feküdne el pihenni kaja után, vagy nem szokott fáradt lenni, akkor most mindenki ilyen beteg?

Már nagyon ki vagyok akadva, hogy semmit nem tudok az egészről.

Plusz érdekelne, ha még nincs inzulinrezisztenciám, akkor tehetek-e valamit, hogy ne is legyen? (a cukrot igyekszem kerülni, de az orvos szerint marhaság, a pajzsmirigyemből semmi nem lesz, csak egy gyógyszert kell ennem reggelente és csá)

Valaki hasznos infóval el tudna látni?


2018. okt. 6. 22:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!