Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet megkülönböztetni?

Hogyan lehet megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megkulomboztetni a pszihomatikusan tüneteket a a szervi betegsegtől?

#szerv #Pszihomatikus
2018. okt. 8. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgáltatni magad szervileg, és ha semmit nem találnak, akkor szokott felmerülni a pszichoszomatikus eredet. (Kivizsgálás alatt - panasztól függően - nem csak az adott szervrendszert értem, hanem pl. hormonvizsgálatot is mellé, mert az sok mindenbe beleszólhat.)
2018. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nagyon sok vizsgalaton voltam,hatgerinc röntgen ,tüdőrontgen ,neurológus,reumatológus,vérkép néztek a hormonokat,hemoglobin színt,versulyedes ,autoimmun betegségeket és ilyen általános dolgokat vércukorszint És hasonlók,full orr gégész,hasi ultrahang,nyaki ultrahang ..pszihoterapeutahoz is jártam,de a tüntetek felváltva meg mindig jelen vannak ,állandó megfazas érzet néha megy a hasam egyszer egyszer fájnak az ízületeim,és valami neha nyálkás átlátszó néha sűrű átlátszó csorog az orromból,néha halal félelmeim vannak,eGyedul nem merek nagyon menni sehova sokszor még otthon is felek eGyedul.mostanra már nagyon tanácstalan vagyok és elkeseredett,mert már ez lassan 6 hónapja így folyik .
2018. okt. 8. 14:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézetni a pajzsmirigy-markereket. Teljes pm-hormonpanelt nem szoktak elsőre csinálni, csak egy bizonyos TSH-t néznek - az meg kb. semmit nem ér, mert hiába normál szinten van, attól még nyugodtan lehet gond.

Szóval vagy kérj beutalót laborba, és ha a TSH-d túl magas vagy túl alacsony, akkor továbbküldenek; vagy csináltasd meg privátban, az pár nap alatt megvan, és nem is vészesen drága, összesen 11.400 forint a CentrumLabnál.

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

TSH

Ezeket kell kérni.

2018. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tsz már csinaltak
2018. okt. 8. 19:35
 5/13 A kérdező kommentje:
Tsh
2018. okt. 8. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor csináltasd meg a többit privátban, és majd írd le az eredményeket.
2018. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De mégis mik ezek?
2018. okt. 8. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Valami jobb magánorvoshoz/belgyógyász/nem tudnál elmenni?
2018. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Stresszes az életed?Munkád, magánéleted?Mert attól is lehet simán.

Nekem is ez volt, hasfájás, mellkasi szorítás, erős szívdobogás, izomgörcsök a vállamban, nyakamban, hasmenés, depresszió, és még csomó más is.

Én is elmentem kivizsgáltak, semmit nem találtak.

Elkezdtem magam figyelni, mikor jönnek a tünetek? Mit ettem?Mitől múlik el? Mikor vagyok jól? stb.

Gyanítottam, hogy a munkahelyi stressz okozza, de nem hittem el, hogy ennyiféle tünetet, és tudomásul sem akartam venni, mert jó fizetést kaptam, és nem találtam volna más munkát.

Elmentem 2 hétre táppénzre, és rájöttem, egész jól vagyok otthon.Mikor elkezdtem dolgozni, tünetek visszajöttek.

1 hét után felmondtam.Az egészség fontosabb mindennél.

Nehéz 8 hónap jött, kevés pénzből élni, de nagyjából jól lettem, és találtam egy nyugisabb munkát feleannyi pénzért, de legalább nincs semmi bajom azóta.

Szóval figyeld magad, és ha úgy látod, változtass, életmódot.Az hogy félsz egyedül, egyértelműen pszichés probléma, lehet hogy pánikbeteg vagy.Menj el magánorvoshoz.

2018. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7.:


Az első három: pm-hormonok. Ezeknek a szintje a lényeges. A TSH "csak" egy stimulálóhormon, aminek a jelentőségét évtizedek óta túlhangsúlyozzák.

A másik kettő ellenanyag, autoimmun betegség esetén termelődik. Akár 10-15 évvel azelőtt megemelkedhetnek, ha fennáll valamelyik betegség, minthogy a TSH megmozdulna felfelé...

Szóval csináltasd meg mielőbb, mert a pajzsmirigy-betegségek tudnak ilyen tüneteket okozni, mint amik neked vannak.

Ha meg kiderül, hogy minden rendben, akkor megnyugodhatsz.


Egyébként az utolsó válaszoló esete sem ritka, a stressz nagyon ki tudja borítani a szervezetet.

2018. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!