Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy nem segít a...

Lehetséges hogy nem segít a pajzsmirigy gyógyszer?

Figyelt kérdés
Szedek gyógyszert pajzsmirigyre már másfél éve, és még mindig azt veszem észre magamon, hogy olyan enervált vagyok. Egy végig dolgozott nap után estére azt érzem, hogy reszketek belül, nem mindig, de a ledolgozott munkahét második felét nagyon rosszul bírom. Túl sokat is alszom, és elég izzadékony vagyok napközben egy átlagos helyzetben is. Év elején gyógyszert kellet váltanom, mert fájt a fejem, doki szerint nem a gyógyszer (Euthyrox) volt a probléma,inkább leváltotta és Letroxot szedek. Más elváltozás, göb nincsen. Lehet még más problémám is? Valakinek tapasztalata pajzsmirigy problémával?

2018. okt. 9. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak szeded a gyógyszert de semmit nem teszel, akkor miért vársz csodát? Diétával, mozgással hogy állsz? vagy csak bekapkodod a gyógyszert és részedről le van tudva minden? IR-t nézettél már? ugyanis minden pajzsmirigybetegségnek ez a kezdete pl..
2018. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annak a két gyógyszernek ugyanaz a hatóanyaga (szintetikus T4 hormon), csak a vivőanyaguk más.

Ha pedig gyógyszerszedés mellett is tüneteid vannak, annak több oka lehet:

1. Kevés a dózis

2. Sok a dózis

3. Nem maga az alulműködés a kiváltó ok, hanem a mögötte álló Hashimoto.

Utóbbi egy autoimmun betegség, a pm-alulműködések kb. 90%-ának hátterében ez áll.


Ellenőriztetni kellene rendszeresen a hormonszintjeidet (fT3 és fT4), ill. az aTPO- és az aTG-szinteket is. Utóbbi kettőből derül ki, autoimmun-e a probléma. Ha igen, akkor táplálkozási és életmódbeli változtatásokkal nagyon sokat lehet javítani a helyzeten (szelén, E- és C-vitamin, egyszerű cukrok elhagyása, rendszeres mozgás stb.).

Írd le a legutóbbi értékeidet, talán tudok segíteni. Ha ezeket nem mérték, vagy már régen (3 hónapnál régebben), akkor sos-ben csináltasd meg privátban, 8-10 ezer forint körül van.

2018. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kerületi szakrendelőbe jártam/járok dokihoz, és legutóbb nyáron voltam vérvételen, de csak a TSH (2,37), prolaktint, D viztamin szintet mérték. Ezek rendben voltak.

Úgy látom, jobban járok ha magándokinál jobban kivizsgáltatom.

2018. okt. 10. 20:32
 4/6 A kérdező kommentje:
IR-t nézték, de az is felejtős, mert köztes vérvétel nem volt, csak előtte, és két órával később. Ezt is meg kéne rendesen nézetnem. Igyekszem sokat mozogni, heti kétszer legalább ahogy időm engedi. Diétát nem tartok, igazából odafigyelek mit eszek, egyébként refluxom van, ebből kifolyólag is, muszáj a mennyiségre és a minőségre odafigyelnem. Esetleg, ha tudtok Budapesten jó magánorvost, megköszönném az infót.
2018. okt. 10. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:

4 Válasz kedvedre:


[link]

2018. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtam laborokat, azt meg tudod csináltatni doki nélkül is, így legalább az első vizit árát megúszod. :)

A CentrumLab tudomásom szerint a legolcsóbb (az egész egy tízesből kijön), és sok helyen van vérvételi pontjuk.

Ha már megvannak az eredmények, akkor kereshetsz dokit már, ha gondolod. De sajnos magánban sem mindegy, kihez mész, érdemes érdeklődni előbb.


Majd írd meg az eredményeket.

2018. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!