Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz érdemes még...

Milyen orvoshoz érdemes még elmennem?

Figyelt kérdés

Nagyon lefogytam hiába eszek sokat megsem látszik rajtam ( inkabb csak fogyok mindig) sosem voltam az a vékony testalkatú,inkább picit husos (de nem kövér) mostanra meg már ugy nézek ki mint egy anorexiás...

Voltam már gastroenteológusnál, endokrinológusnál persze semmi olyat nem találtak ami végett fogynák.

Mostanában a gyomrom is annyira fáj már, meg reggelente az ujjaim zsibbadnak/fájnak.


2018. okt. 10. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vizsgáltak ki alaposan. Pl. endokrinológusok a pajzsmirigyproblémák feltárására csak a TSH-szintet szokták nézetni a laborban, pedig az nem elég. Gasztrós is kérdés, hogy milyet fogtál ki...

Leírod, hogy pontosan milyen vizsgálatok voltak, és milyen eredménnyel?

Amúgy a házi orvos tud beutalót írni bárhova, érdemes lenne őt megkérdezni.

2018. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gasztronal ugye gyomortükrözés es vérvétel, ott kiderült hogy helicobakteriumom van meg hisztamin intolerancia, aztán endokrinológusnál vérvétel volt ugye meg a pajzsmirigyemen találtak ket kis cisztat.
2018. okt. 10. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:

A H. pylori miatt kaptál antibiotikumot, gondolom. De az a fogyásra nincs hatással tudomásom szerint. Viszont a hisztamin-intolerancia miatt bevezetett diéta okozhat ilyet.

Pajzsmirigy-értékeid milyenek lettek? Főleg a fT3, az antiTPO és az antiTG érdekes. Ha ezek nem voltak, gyorsan csináltasd meg privátban (a CentrumLabnál 6 ezer forint), mert fontosak. Ha megvan/meglesz, írd meg az eredményeket.

2018. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

En úgy tudom hogy a hisztamin i. nemlehet lefogyni vagyis nekem ott ezt mondták, az Anti TG: 0,44. Anti TPO: 0,55

Ezek jo eredmények vagy nem?? Nemtudom én mivel még nemvittem el a körzeti orvosomnak a eredményeket. Köszi ha tudsz segíteni esetleg :)

2018. okt. 11. 12:37
 5/11 A kérdező kommentje:

Meg van itt ilyen TSH: 1,21 ( ez ugy tudom hogy normalis) aztan meg S-T3: 6,40 , es

S-T4: 20,26

2018. okt. 11. 12:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ellenanyagok és a TSH tutira jók.

Viszont a T3 és a T4 esetében nézd meg, hogy milyen referenciaérték van megadva a leleten. - Nem minden labornál egyforma; és ahova én járok, aszerint mindkettő magas. Az pedig pm-túlműködést jelent, ami megmagyarázná a fogyást.

2018. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na en is arra gondoltam a túlműködésre... Itt a S-T4 mellet meg annyi van írva hogy szabad vagy bő/tág. Mindketto mellet ez van. Persze nem Magyarországi vagyok ezért annak szónak magyarul több jelentése is van..vagy pontosan mire gondotlal h nezzek meg rajta?? Amugy köszi a segítséged :)
2018. okt. 11. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk rá szokták írni a leletre az adott marker értéke mellé az ún. referenciatartományt, azaz azt a két szélső értéket, amik megadják (-tól -ig), hogy mennyi a normális érték. Pl. a TSH-nál 0,4 - 4,0 között van jelenleg - de az USA-ban már próbálnak pm-esek hatni a "fejesekre", hogy a felső határt vigyék le 2,5-re.

A te értéked mindenképp beleesik a normál tartományba - így valószínűleg abba a csoportba tartozol, akiknél normál TSH mellett is fennáll a probléma - ez kb. az érintettek 10%-a. Ezért nagy hiba pusztán a TSH-t nézni.

Viszont nem értem, hogy az endokrinológus miért nem javasolt kezelést a T3 és a T4 alapján. (A "bő"-t nem tudom másképp értelmezni, csak úgy, hogy "sok".)

Nálunk pl. a T4 reftartománya 7,75 - 15,21 pmol/L, de láttam már olyan adatot egy oldalon, ami szerint 16 és 20 között van az optimális szint. Egy amcsi oldal szerint meg 15 és 23 között.

A T3 nálunk 3,80 – 6,00 pmol/L, az említett magyar oldal szerint 3,1 - 6,5 a normál, ezen belül 5,5 - 6,5 az optimális; az amerikai oldal szerint 5 - 7 között.

Bár mindkét oldal főleg az autoimmun eredetű pm-alulműködésre van specializálva, így lehet, hogy csak azokra az esetekre vonatkoznak az értékek. De lehet, hogy mindegy.


Szóval szerintem kérdezz rá az endokrinológusnál mielőbb, hogy a T3 és T4 értékeid mennyire számítanak jónak vagy magasnak, mennyi az ottani referenciatartomány. Vagy keress rá neten, hátha megtalálod a hivatalos adatokat.

Ha a doki azt mondja, nem magas, vagy csak kicsit, akkor mondd el, hogy milyen tüneteid vannak folyamatosan. - Ugyanis a másik fontos dolog, hogy nem a leletet kell kezelni, hanem a beteget.

Ha akkor sem csinál semmit, akkor keress egy másik orvost - előtte érdeklődj, hogy kihez érdemes menni. Lehet, hogy nálatok is érdemesebb priváthoz menni, ők azért általában jobban felkészültek.

2018. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú válaszod, eloször is beviszem majd a körzetihez a papirt hogy ő mit tanácsol hova menjek tovább, mivel endokrinologushoz kontrolára fél év mulva kell vissza mennem , de lehet elmegyek esetleg egy másik endokrinológushoz is, mivel ahol voltam eleg fiatal csajszi vizsgált ki (23-25 éves lehetett) bár ettől meg lehet jó doki...
2018. okt. 11. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
nem vagy stresszes? amiatt is lehet fogyni rendesen ha nagyon pörög az ember
2018. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!