Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat a csuklóm, és...

Mitől fájhat a csuklóm, és lassan már az egész kezemben, azt hiszem az inak?

Figyelt kérdés

Rettenetesen fáj a jobb kezem, nem tudom mi lelte, már kénytelen voltam felkötni nyakba és bevenni egy méregerős fájdalomcsillapítót (diclofenac). Már tegnap is fájdogált, de korántsem ennyire. Olyan érzés mintha a

görcs húzná. Illetve még olyankor éreztem hasonlót, amikor álmomban elfeküdtem és nagyon elzsibbadt, majd miután az már kiszűnt, utána fájdogált a mostanihoz hasonló módon, csak nem ennyire, de az is elég kellemetlen volt. Erőtlen is, lényegében alig

tudok csinálni valamit, azt is csak bal kézzel.

valamit. Most is arragyanakszom hogy elfeküdtem, vagy túl sokat egerésztem volna vele a gépnél??? Elvileg használok csuklótámaszt, egy henger alakban összegöngyölt terítőt. könyökben tudom mozgatni, de csuklóban nem :| hátrafelé egyáltalán nem hajlik, előre is csak keveset, de olyankor rettenetesen fáj. ha nyomás éri a csukló alsó részét, ahol ugye az erek és inak futnak, akkor az is erős fájdalmat idéz elő. tulajdonképpen mé a hideg is ráz. ha fölemelem a kezem, a karom, akkor érdekes módon mintha kevésbé fájna. az ujjakat tudom ugyan mozgatni egy kicsit, de ez is fájdalmat okoz. egy szál gyufát is alig tudok meggyujtani. külsőleg nem látható semmi, nem duzzadt, nincs elszíneződés, és amennyire tudom mozgatni, olyankor nem hallani hóropogás szerű hangot, ami ugye az ínhüvelygyulladásra jellemző. semmi megerőltetőt nem végeztem vele, se favágás, se fekvőtámasz. talán 2 napja végeztem 20 könnyű sulyzós gyakorlatot, amit rendszeresen végzek 2 naponta, de akkor nem vettem utána észre semmi rendkívülit. orvos se igen van most a hosszú hétvége miatt. vajon mi lehet a baj? lehet hogy valamilyen idegbecsípődés a csuklóban vagy esetleg a gerincben?



2018. okt. 15. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Megfázástól kezdve, amegerőltetés és a gerincig minden lehetséges, de így a távolból nem diagnosztizálható. Ha elmennél az ortopédiára, vagy egy megfelelő csontkovácshoz, ott megmondanák.
2018. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs errefelé se ortopédia se csontkovács, Szabolcs megye, beregi rész... A mackófelsőmet nem tudom felvenni, hogy fizetnék pl a buszon, stb.
2018. okt. 15. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ínhüvelygyulladás?
2018. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

olyasmi, de inkább csak meghúzódhatott gyanítom a sok egerezéstől, megegeresedett mint a vénasszony a bekterházban

ugyanis mára már lényegesen enyhült a fájdalom, a csukló még csak korlátozottan mozgatható, de szinte már mindent tudok vele csinálni

2018. okt. 16. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2022. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
pár nap alatt meggyógyult, de addig fel kellett kötnöm a kezem a nyakamba, mintha el volna törve
2022. febr. 1. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!