Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám egész nap sír...

2 hetes babám egész nap sír (na) ha nem a kezemben cumival a szájában lenne folyamatosan. Ez normális? Volt valakinek ilyen babája? Meddig tart ez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

kell aludnia is, de teljesen normális, hogy hozzád akar bújni... főleg, hogy cumit adsz neki, cici helyett...

(ha persze tápszeres baba, úgy érthető, de akkor meg pláne kell neki a közelséged, hisz kimarad a biztonságot adó cicizés az élete első heteiből...)

képzeld azt el, hogy az ősidőktől fogva az anyák magukhoz szorították kicsinyüket, hogy a barlangban, jurtában, a tábortűz mellett, hogy ne fázzon a baba, az anyák a testükön tartották a bébit... így fejlődött az emberiség... ez egy elemi igény, minden emlős magán tartja a gyerekét, hát semmi fura nincs, hogy egy teljesen ösztönös emberke is kéri!

próbálj megoldást találni - talán hordozóban kellene magadra raknod sokat (újszülötteknél használható fajta, vagy h.kendő - bár ez utóbbit jó, ha szakértő mutatja be neked)

ha nem tápszeres és nem cumisüvegből eteted, próbáld a cumi helyett a cicidet adni. nem verlek át a tanácsommal! én is ezt tettem, és a gyerekem nem lóg a cicimen már (12 hetes kora után már nem akart folyton "kapcsolódni" és most 3,5 hónaposan, 4 perc alatt végez a szopival, és nem is akar komfortcicizni. én nem erőltettem semmit, sőt - én még vágynék a cicizésre, ő, a "nagyfiú" fejlődik így. lehet, hogy a babák ilyenek, csak vannak az "öregek" akik hülye tanácsokat (is) osztogatnak.

jó babázást! :)

2013. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerosok babai mind ilyenek voltak. Valoszinu faj a pocija. Esetleg megprpbalhatsz adni neki ilyen szelhajto cuccokat mint coelif v vmi mast, esetleg komenymagos teat.

3-4 honapos korukra automatikusan kinovik.

Nekem egy 4 hetesem van, raadasul tapos baba, szerencsere nem sir, de sokat vonaglik. Rossz nezni. En mar alig varom, hogy ezen tul legyen!

2013. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerkem ilyen, a lányomnál úgy 3-4 hónapos koráig tartott - hasfájás volt az oka, ő szopizott, de cumit is adtam neki, mert fuldoklott az ömlő tejemtől, amikor csak komfortszopizott volna.

A fiam most 3 hónapos, nála még nem múlik, szopik őis, de cumit nem fogadott el, így kb én vagyok a cumija, aludni max 20 perceket, napi 2-3 alkalommal vagy a hátamon...


Tudom ajánlani a hordozókendőt, nekem mindketten prímákat aludtak benne, függőlegesen tart és átölel, így olyan, mintha fognád és az emésztést is serkenti, na meg nem szakad le a karod

2013. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz. Ha tudod szoptatni, akkor hagyd a ciciden amennyit tudod. Én sem vagyok az az "ősanya" típus, én is sokat szenvedtem az első pár hétben, pedig így utólag azt mondom egyáltalán nem "extra sírós" a babám. Eleinte fájt is nagyon a szoptatás, szóval szenvedtem eléggé, de mégis ez az egy tanácsom van, neki is megnyugvást jelent és neked is kicsit nyugi van amíg üldögélsz szoptatsz és csönd van. :)


Az első 6-8 hét nekem nagyon rossz volt, pedig tényleg "jó" babám van, mégis rettenetesen szenvedtem... mostanság is nehéz (12 hetes), de mérföldekkel jobb, nyugi! :)

2013. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok... hű 3szor írtam le a szenvedtem szót... nnna azért ennyire nem rossz az anyaság!!... :D:D Kitartás és jó babázást, hamarosan imádni fogod a rossz percekkel együtt is! :)
2013. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szoptatom is, de nem lehet egész nap a mellemen mert van egy 1,5 éves tesója és egyébként is túl sok a tejem ahogy az egyik válaszoló is írta, egy idő után fuldoklik már tőle, a tej meg csak ömlik és ömlik a szájába ő pedig bukik egyfolytában és gondolom ettől (is) fáj a hasa. Próbáltam előfejni is, de nem tudom úgy eltalálni a leszívást hogy csak annyi maradjon hogy ne egye túl magát. Nem tud komfortcicizni a cicimen, nem lazul el rajta. Tudom hogy ez sokaknak hihetetlen de tényleg így van. Az egész napos sírást pedig nem hallgathatjuk ezért jobbára kendőben cumival a szájában rajtam van így van 2 kezem is. Vagy csak szimplán a kezemben tartom de akkor is kell a cumi. Csak ritkán és csak néhány percig van el nélküle. Ez akkor tényleg normális?
2013. szept. 14. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök normális. Ha van kendőd, az a legjobb, így tudsz minden mást is csinálni, pl. a naggyal foglalkozni. Éjjel hol van? Alszik?

Szegénynek nem lehet egyszerű most, de hidd el, nem marad így örökké. Az én kislányom is sokat volt eleinte kendőben, 6 hónapos korában viszont már alig használtuk.

2013. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális folyamat ez, hiszen még a sok tejcukrot nem tudja megemészteni a kis emésztőrendszere. Nálunk 4 hónapos koráig tartott, uh még van vissza nektek bőven. Érdemes lenne pl laktáz enzimet kipróbálnotok, hátha segít neki, és neked is.
2013. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!