Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű palotapincsi...

Hosszú szőrű palotapincsi keverék kutyusom van. Nagyon hullik a szőre, főleg nyáron, de egyébként egész évben. Ha finoman meghúzom egész csomó marad a kezemben, de nem lesz a terület kopasz. Mit csináljak, hogy ne hulljon neki ennyire?

Figyelt kérdés
Lakásban tartjuk, mert késő ősszel született kiskutya volt és nem kellett senkinek, ezért elaltatták volna szegénykét, ha nem tartjuk meg. Miután már láttam a kis drágát nem volt szívem hagyni, hogy elpusztítsák.
2009. júl. 20. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
A pincsifélék többsége, sajnos egész évben vedlik. Én ezt úgy próbálom könnyebbé tenni, hogy naponta kikefélem a bundáját. Először visszafelé kefélem a szőrét, majd vissza. Így elég sok fölös szőrtől megszabadul. Idén még arra is vetemedtünk nyár elején, hogy kicsit megnyírattuk kutyakozmetikussal. Én fürdetni is szoktam hetente (tudom elvetemült dolog) mert nagyon piszkolódik főleg esős időben séta közben. Erre a célra én az állatorvostól veszek sampont, ezzel biztosan nem ártok neki. Panelban lakunk, így figyelnünk kell, hogy tiszta legyen, már csak a szomszédok miatt is.
2009. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél! Mi is panelben lakunk:S szóval akkor egy hajóban evezünk!:)
2009. júl. 20. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jókat írt az első válaszoló, de a heti fürdetés nagyon gyakori. Előbb-utóbb tönkre fog menni a kutya bőre, hiába van állatorvostól véve a sampon. Szerintem elég ritkábban, 1-2 hónap között, max. két hetente. Köztes időkben popsi, lábmosás.
2009. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen amúgy 1-2 havonta van fürdetve!:)
2009. júl. 20. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
nyírasd meg nyáron legalább kétszer...erősebb is lesz a bundája, és nem lesz olyan meleg, plusz a vedlés kellemetlenségeitől is megszabadultok mind a ketten.
2009. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Aranyosak vagytok!:D
2009. júl. 21. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Azért merem hetente fürdetni a kutyust, mert az állatorvos azt mondta nem az számít milyen gyakran, hanem, hogy mivel fürdetjük a kutyust. Amit használunk, eléggé speciális készítmény. Már több mint egy éve így van és nagyon szép a kutyus bundája, nem viszket neki stb. Egyébként én sem tudtam amég az orvos nem mondta, hogy lehet. Az első időkben meg tényleg muszáj volt, mert volt egy kiadós bukéja. :)
2009. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnyírtam házilag, csinibb lett, mint a kozmetikus munkája:)

Így tényleg jobban érzi magát!! A tappancsok vizezése is bejött!!Nagyon köszönöm a segítséget!:D

2009. aug. 10. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!