Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenképp fel kell így szúrni?

Mindenképp fel kell így szúrni?

Figyelt kérdés

Bő egy hete elkezdett fájni a fülem. Ezen a héten kezdett egyre jobban fájni, tegnap este már elviselhetetlen volt. Este arra ébredtem hogy nagyon fáj, és folyik belőle a genny. Ma reggel is éreztem higy szivárog, délután el is megyek az orvoshoz.

Kérdés az, hogy abban az esetben is fel kell szúrni a fület, ha már elkezdett magától folyni a genny?

Valamint fájdalmas a felszúrás?



#fülfájás #Fülgyulladàs
2018. okt. 17. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira gáz a gyulladás hogy gennyezik addig nem fogják fizikailag bántani ameddig a gyulladást nem vitték le. Erre biztosan kapsz majd erős gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot és majd ha ez megszűnt akkor fogja a doki orvosolni a problémát. A gyulladás okát kell persze kideríteni, ha huzatot kapott esetleg és amiatt gyulladt be akkor nem szükséges a felszúrás. Ha annyira be van zsírosodva hogy eltömődött, szinte oda keményedett akkor sem feltétlen kell szúrni ha kibírja mosni a füledet. De van egy ilyen fülnyomás ellenőrzés vagy minek hívják ha az olyan értékeket mutat hogy alig van légáramlás vagy micsoda akkor megeshet hogy szúrni kell ahhoz hogy rendesen átbírja mosni a halló járatot. Ez meg olyan hogy kapsz egy vattát a füledbe érzéstelenítővel van beáztatva jó 10 percre. Utána pedig kiveszi szúrja, és kiszívja a dzsuvát belőle, ezt mindkettő fülednél megfogja csinálni. Aztán orrodon keresztül levegőt pumpál hogy kitáguljon a járat ezt úgy fogod észrevenni hogy hirtelen sokkal jobban fogsz majd hallani mindent.

Ha ki megy az érzéstelenítő hatása akkor fájhat de inkább szúró enyhe fájdalmat fogsz érezni ami normális, de elviselhető. Ha hasogató fájdalmad lesz akkor egyből vissza orvoshoz mert valószínű begyulladt, ez is megeshet.

De erre a szúrásra is csak akkor kerítenek sort ha feltétlen muszáj.

2018. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ilyen esetben nem szúrják fel, gyógyszert kapsz és orrcseppet.
2018. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nekem akárhányszor magától felszakadt már nem szúrták utána. Lámpázni kellett antibiotikumot szedni aztán ennyi.
2018. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha genny jön belőle, akkor kilyukadt magától, azt már nem szúrják fel, minek?
2018. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!