Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen értelemben lehet...

Milyen értelemben lehet kigyógyulni az inzulinrezisztanciából?

Figyelt kérdés

Én úgy értelmeztem ezt, hogy elérsz egy olyan szintet, ahol tünetmentes vagy, és legmesszebb állsz a cukorbetegség kialakulásától.


Eddig még szerintem jól értettem, de az lenne a kérdésem, hogyha valaki eléri ezt a szintet, akkor lehet könnyíteni a diétán? Ha igen, mennyire?


Vagy ugyanúgy cukorbeteg diétát kell alkalmaznia az illetőnek élete végéig?


2018. okt. 17. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül helyreállítani a sejtek inzulinérzékenységét (ez nem csak a diétán múlik, bár az kétségkívül nagyon fontos), utána lehet kicsit lazábban venni az étrendet, de az egészséges tápanyagbevitelt mindig szem előtt kell tartani, és gyanús jelek esetén ismét szigorítani a ch bevitelen. Ha visszatérsz a betegséget okozó korábbi étrendhez és életmódhoz, nagy eséllyel újra kialakul az IR.
2018. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, nem a full egészségtelenre gondolok, de pl. arra, hogy:

-heti egyszer nacho chips-et/popcornt a moziban,

-sültkrumpli, fehérlisztes hamburgerrel egy gyorsétteremben heti egyszer, stb.


Ilyesmikre gondolok.

Egy átlagos embernek ez szerintem egyáltalán nem egészségtelen, és ha még sportol is mellette az ember... Csak az IR-nél nem tudom ez hogy van.

2018. okt. 17. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én IR-es vagyok és a szigorúan vevő diétázok valószínűleg haragudni fognak rám most.

Amikor kiderült ez az állapotom, rögtön elkezdtem egy szigorú IR diétát. Olyasmit mint a 160 grammos, de 150 grammal meg kevesebb gyors felszívódású szénhidráttal (tejtermékeket és gyümölcsöket nem ettem).

9 hónapig tartottam ezt a szigorú diétát, majd elkezdtek kilengések lenni. 5 hónapig heti rendszerességgel csaltam, utáltam magam. Elmentem terheléses vizsgálatra, és az összes értékem pont a határérték alatt van. Csalások alkalmával Milka csoki, torta, minden volt...... persze rosszul is lettem utána, nem érte meg (fejfájás, hányinger, szédülés)

Az orvosom kicsit megdorgált, de annyit mondott hogy ne legyen ilyen szigorú a diétám, mert akkor újra csalni fogok egy idő után. Tehát mivel jók az értékeim, lehetek szabadabb. Azt mondta hogy azért 1 even belul nezzünk ra megegyszer a cukromra terheléssel, azt mondtam hogy rendben.

Cukrot viszont semmiképpen nem fogyasztok már, nem is kívánom, hisz édesítôvel bármit meg tudok csinálni. Viszont moziban simán veszek nachost, eszek néha a mekibem, ilyesmik, de 85-90%ban egészségesen élek. 1-2 hetente 1x becsúszik valami olyasmi..... Szafis márkájú dolgokkal pedig helyettesítem mindazt ami hiányzik (pizza, kakaóscsiga, fánk, muffin, hamburgerzsemle)

2018. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam hogy első terhelés alkalmaval rossz eredmenyeim lettek, és ez a mostanival javult a hatarertek ala! De persze minden szervezet mas, fontos hogy legyen orvos melletted!
2018. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, szóval ha eléri az illető az orvos által kitűzött súlyt, és az értékei is jók, akkor utána elég kb. azt a súlyt tartania, és mérsékelten, kb. mint egy fitt/egészséges ember, étkeznie.
2018. okt. 17. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenről én is hallottam, nem minden esetben végleges. Van, hogy beáll a szervezet egy egyensúlyba és rendbejön, szerencsés akinek ez sikerül.
2018. okt. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!