Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hová fordulhatnék még? Van...

Hová fordulhatnék még? Van itt valaki, akinek gyenge volt az immunrendszere, mi segített?

Figyelt kérdés
Három éve szültem, azóta az immunrendszerem mintha teljesen tönkrement volna.Azelőtt évente 1-2 alkalommal voltam beteg, a szülés óta szinte havonta.Mindig megfázásos tünetekkel ( torokfájás, orrdugulás, gyengeség,-láz, hőem. csak nagyon ritkán.)Voltam háziorvosnál jópárszor, de csak vérvételre küldött, és nőgyógyászhoz, de nem találtak semmit, a vérkép kimondottan jó. Végül felírt egy immunerősítőt, (Broncho- vaxom), de az sem ért semmit.Mikor utoljára voltam nála azt mondta nincs több tippje, szedjek vitamint.Szedek is multit meg magas dózisban pluszban C vitamint is, semmi..Már nagyon elegem van...Mégcsak nem is a gyerektől kapom el, ő szerencsére sokkal ritkábban beteg.Biztos nincs tovább? Semmi szakorvos, akihez mehetnék,akár magánúton is? Esetleg valakinek valami egyéb tipp, hasonló tapasztalat?

2018. okt. 20. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A D vitamin bevitelt emeld, kb 3000 NE-re naponta.

A tul sok C-vitamintol csak sokat pisilsz es kockaztatod a vesekoveket (meghatarozott esetekben no a kockazat)

Egesz telen szedj napi 3000 NE D-vitamint, majustol szeptemberig eleg 1000 naponta. Nagyon megemeli az immunrendszer mukodeset. Egyik Multivitamin sem tartalmaz ennyit, kulon kell szedni.

2018. okt. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ! Még ezt nem is tudtam, akkor elkezdem szedni ☺.
2018. okt. 21. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A C vitamint folytatsd, de ne emelt adagban, csak normal dozisban. Ellenorizd, hogy a multivitamin mennyit tartalmaz, es aszerint folytatsd, max 100-150 mg naponta.

A D vitamin is a multivitamin tartalma szerint napi OSSZESEN legyen 3000 a teli honapokban. Kb 2-3 het mulva fogod erezni, hogy jobban vagy, nem leszel annyiszor beteg (ha a verkeped jo volt, akkor ez segiteni fog)

Ha ujra terhes lennel, akkor a D vitamin adag felmehet a teli honapokban napi 4000 NE-re is.

2018. okt. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Es lecccccci... ird meg 2-3 honap mulva, hogy vagy :)
2018. okt. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Honnan vagy ilyen D vitamin szakértő? Ilyen konkrét mennyiségeket honnan szedsz? Tudod-e, hogy mekkora az az adag, ami már káros lehet? Daganatosoknak mennyit kell szerinted?
2018. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5#

Egeszsegugyben dolgozom, bemegyek a boltba es megveszem (nem elek Mo-n), napi 5000 NE felett tartjak karosnak, bar bizonyos esetekben 2-3 heten at napi 7ezret szedetnek a betegekkel, utana atternek az evszaktol fuggoen 1-3ezer/nap adagra.

A D vitamin NEM gyogyitja a daganatos megbetegedeseket!!! De, ESETLEG segit megelozni nehany betegseget, es pl depresszio eseten is ajanlani szoktak. Az FDA szerint segit:

• Blood pressure regulation

• Bone growth

• Calcium balance

• Hormone production

• Immune function

• Nervous system function

2018. okt. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor elárulom, hogy mekkora az a mennyiség, ami már káros- ellentétben azzal, amit gyerek korunk óta sulykoltak, hogy a zsírban oldódó vitaminok felhalmozódnak- napi 100 ezer NE fél éven át fogyasztva káros. Ezt orvos erősítette meg!

Napi 8-10 ezer NE lenne a legjobb, daganatosoknak pedig akár 12-15 ezer! Mivel egy daganatosoknak kifejlesztett termékkel foglalkozom, ezért nagyon sokat olvastam utána és külföldi oldalakon nagyon komoly dolgokat állítanak a D3 vitaminról! Sokan nem tudják, hogy ugyanolyan fontos, mint a C vitamin!

2018. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta eltelt jópár év. Hogy vagy most? Változott valami? Ha olvasod még, beszélgethetünk privátban?
2022. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!