Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan küzdjem le a félelmem?...

Hogyan küzdjem le a félelmem? Nagyon félek attól hogy megfulladok.

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom a legnagyobb félelmem a fulladás.

Valószínűleg ezért is alakulhatott ki nálam pánikbetegség. Rendszeresen azt érzem hogy nem kapok levegőt, szorít a torkom, erős szívverés stb.. Régen több pszihológushoz is jártunk vele (miután a doki kizárt mindent) de senki se tudott mit kezdeni vele. Tavaly szinte teljesen elmúlt, viszont most nyáron újra kezdődött. Idén felvételizni fogok, és valamiért tavaly ez totál hidegen hagyott, de most valamiért félek tőle nagyon.Év eleje óta rohamaim vannak, főleg akkor ha valamiért változik a légzésem üteme (pl. éneklés). Régen futásnál is volt, az most még nem volt. Aludni se nagyon tudtam tőle. Mindig rendszerint énekóra után kezdődik, és akár több órán át is tarthat.

Azonban most szerdán (szintén énekóra után) nagyon durván úgy éreztem hogy megfulladok, iszonyatosan féltem, és akkor erősödött fel, ha felálltam ,sétáltam beszéltem. Azok a tünetek amik eddig voltak most is jelen voltam, de beszélni is alig tudtam. Mire hazaértem nagyjából elmúlt. Azóta sokkal gyakoribbak ezek a "rohamok". Következő nap elmentünk orvoshoz (nem emiatt) de nem is nagyon említettük neki. Anyukám szerint biztos hogy a pánikbetegségem az. Azóta főleg este, elalvás előtt és reggel jelentkezik. Most is érzem, a szorító érzést a torkomban. A probléma az hogy énektagozatos vagyok, kórustag és nem tudom mit csináljak, mert kötelező sajnos.

Mit tegyek hogy leküzdjem ezt?



2018. okt. 22. 15:32
 1/4 A kérdező kommentje:
(1-2 héttel ezelőtt meghallagatták a szívverésem, tüdőm, voltam vérvételen a torkomba is belenéztek de semmi sem volt, a vérnyomásom is jó)
2018. okt. 22. 15:36
 2/4 A kérdező kommentje:
és azt is kifelejtettem hogy ilyenkor nem kapok az orromon levegőt, ez eddig nem volt. vagyis kapok de csak nagyon nehezen
2018. okt. 22. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Mivel nagyon pocsék a légzésed, a szegény szervezeted nem jut elég oxigéhez és ez okozza a problémáid. Nézz utána a jogalégzésnek, zen légzésnek , vagy Buteyko légzésnek és alkalmazd.
2018. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Próbálj meg szorongásoldót szedni. Pl valeriana vény nélküli, drogériában is kapható. Lehet szedni rendszeresen és lassacskán de elmúlnak a félelmek és tünetek.
2018. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!