Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az álláskeresési járadék...

Az álláskeresési járadék megállapításához szükséges jogosultsági időnek (360 nap) folyamatosnak kell lennie, vagy lehet benne megszakítás?

Figyelt kérdés

2016.02.01.-től van folyamatos munkaviszonyom. Ezt megelőzően 2015.11.18-tól a fenti időpontig nem voltam munkaviszonyban, és regisztrálva sem voltam munkanélküliként. Tehát a megelőző 3 évben összességében bőven megvan a 360 nap munkában töltött napom, de ha a 2016.02.01-től számolom, mióta folyamatos a munkaviszony, akkor nincs.

Köszi a választ!


2016. nov. 13. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Megkapod 90 napra. Nem sok de az is valami.
2016. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy van meg, a lényeg a három éven belüli összesen egy év.
2016. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem kell egybefüggőnek lenni a munkaviszonynak a 360 nap folyamán. Gondolom, ez alól kivétel, amikor álláskeresési járadékon vagyok, mert akkor lenullázódik, és a következő munkába állástól újraindul a 360 nap számolása, mert ugyebár minden 10 munkában töltött nap után számolnak 1 jogosultsági napot...
2016. nov. 13. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!