Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dymista orrspray-t használ...

Dymista orrspray-t használ valaki? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Orrpolip műtét után javasolta az orvosom a használatát. Van itt, aki ezt használja? Esetleg pont orrpolip megelőzésre? Bevált nektek? Köszönöm előre is a válaszokat!

2018. nov. 5. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Május-júniusban használtam Mometasont, júliustól egészen mostanáig pedig a Dymistát. Utóbbi az allergiámat teljesen megszüntette. Az arcüregemmel volt problémám már február óta, múlt héten műtöttek, de biztos hogy nem fogok ezután ilyeneket fújni. Biztos hogy voltak ezek a szteroidok valami hatással a hormonjaimra, elkezdett a szőrzetem megerősödni és kósza fekete hosszú szőrszálak is jócskán megjelentek a testemen. Semmikppen nem ajánlom hogy hosszútávon használja ezeket akárki is.
2018. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Azt megkérdezhetem, hogy milyen arcüregműtéted volt? Én sem tervezem, hogy hosszútávon használom ezt. Utana olvastam, és nagyon sokan csak 3 hónapig javasolják ezeknek a használatát, és b vitamin komplexet ajánlanak hozzá, mert nagyon gyengíti az immunrendszert.
2018. nov. 13. 00:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ciszta volt az egyik oldalt, azt vették ki. Egy lyukat fúrtak az orron belül és úgy matattak benne.
2018. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyen műtétem volt, és nekem is volt cisztám mindkét oldalon a polipokon kívül. Neked nem írtak rá utókezelést? Én 2 hétig a Coldastopot, aztán utána a Dymistát használom, remélem, elmúlik a gyulladás és helyrejövök végleg.
2018. nov. 14. 10:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Unguentum nasale kenyőccsel kell kennem amíg váladékozik, de utána nem mondott semmit. Jövő héten megyek vissza kontrollra, lehet még mond majd valamit. Ma éjjel viszont arra ébredek fel hogy csorog le valami a garatomon, felébredés után pedig be van dugulva. Megnézem a garatomat, alvadt vért látok. Hát nem örülök neki.
2018. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt a műtéted és hogy gyógyul azóta?
2018. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Október 25-én volt, és kb 2 hétig jött alvadt vér az orromból, illetve kicsit csorgott is hátra. Egyébként egész jól vagyok, kapok levegőt, javul a hangszínem, már nincsen annyira masszívan orrhangom. Ha pedig ki kell fújni, rendese6ki tudom fújni. Elvileg kb 6hét mire a nyálkahártya visszaépül, addig bármilyen alvadt véres cucc normális, nekem ezt mondta az orvos. Nagyon remélem, hogy a krónikus gyulladás megszűnik a gyógyulással és nem kell fújni ezt a sprayt. Nagyon zavar az illata. Mivel már helyreállt a szaglásom eléggé zavar, hogy órákig az orromban marad miután befújtam, és szörnyen keserű, ha kicsit is lecsorog hátul.
2018. nov. 14. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:
És fokozatosan, lassan állt el a vérzés? Nekem néha kidugul, és sokkal jobban kapok a műtött oldalon levegőt mint a másikon. Néha meg bedugul teljesen. Az se mindegy hogy milyen eljárással csiunálták a műtétet, nekem egy lyukat fúrtak az arcüreg falán és ott szedték ki.
2018. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is így csinálták. Sinuscopia a neve és endoszkóppal csinálják. Nekem is az orrom és az arcüregem között fúrtak egy lyukat és azon keresztül jutottak be. Szóval szerintem ez ugyanaz az eljárás lesz, mint neked. Persze a vérzés fokozatosan csökken és eláll, ahogy az alvadt véres nyálkahártya is kiürül. Tudom, hogy nagyon ijesztő, de az a jó, ha kijön. Én teljesen jól kapok levegőt a műtét óta, mindkét oldalon.
2018. nov. 15. 00:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Lothrop műtét a pontos neve ami nálam volt, ez van a papíron. Te is éreztél ilyen éles érzést amikor levegőt vettél? A másik, hogy alig bírok nyelni, mondjuk ma egy fokkal jobb talán, szerintem attól a lélegeztető szartól ami a torkomban volt. Az elején azt hittem a mandulam gyulladt be megint, de nem, meg a számat is elharaptam valamikor, a műtét után jobban fájt az, meg a nyelés is kellemetlenebb az orromnál.
2018. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!