Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 39-40 fokos láz már napok...

39-40 fokos láz már napok óta, valakinek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Már 5. napja, hogy mindig visszaugrik a lázam, de 39.5nél max újra veszek be lázcsillapítót meg borogatom a homlokom.

Voltunk az ügyeleten, röntgen azt mutatta, hogy úgy néz ki, nem tüdőgyulladás. Vérképet is néztek, nincs jele az influenzának, baktérium sem, látszik, hogy gyulladás van a szervezetemben, úgyhogy valami vírust tippelt a doki, de konkrétan nem mondták meg, mi az. A nyirokcsomóim a nyakamon eléggé meg is vannak duzzadva, az egész hátamon meg hátul a felkaromon fáj a bőröm érintésre, izomláz jellegű.

Azt javasolták, hogy szigorú ágynyugalom, lázcsillapítás, hűtőfürdő, sok vitamin.

Valakinek volt ilyene? Nekem nem szeretne még javulást mutatni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 17:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de mindenesetre ha nem mondták, akkor is igyál nagyon sokat, hogy ha tényleg vírus, minél előbb kiürülhessen. Jobbulást!
2018. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Igen mondta a doki, hogy próbáljam a 3 litert elérni naponta.

És köszönöm!

2018. nov. 11. 17:07
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
5. napra már a vírus okozta láznak is alább kellene hagyni. Én holnap visszamennék az orvoshoz a helyedben!
2018. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, hogy öt napig tartott a láz, és még néhány nap gyengeség és hőemelkedés. Ha holnapra nem megy lejjebb magától, akkor doki.
2018. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Most, este hány fokos? Este szokott felmenni.
2018. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Utolsonak: 38.8ig engedtuk, hogy felmenjen, de vettem be lázcsillapítót.
2018. nov. 11. 21:20
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem összesen tartott 5 napig egy ilyen, két napig volt eléggé magas lázam ebből. Ez még nyáron volt. Nekem SEMMI egyéb tünetem nem volt, csak elcsigázottság és a lázam ment folyamatosan fel-le. Én is voltam laboron, nem találtak semmit, azt mondták, biztos vírus.

Én nem vettem be gyógyszert, mert 39 körül mindig visszafordult, csak a szokásos módon kínoztam magam, feküdtem nyakig betakarva öt paplan alatt, megsültem, izzadtam, lehűltem stb. Aztán amilyen hirtelen ágynak döntött, úgy el is múlt.

2018. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt mondta most a doki, hogy próbáljam meg szedni az antibiotikumot és meglátom, hogy reagál rá a láz.

Azért abban is reménykedem, hogy ha mégis vírus, nem rosszabbítok rajta :(

Nem értem miért nem múlik el magától.

2018. nov. 12. 07:06
 9/26 Ignis Subdialis ***** válasza:
77%

Atyaég! Amíg nem bizonyított az, hogy bakteriális oka van a láznak, addig értelmes orvos nem biztatja a betegét antibiotikumra! Eszméletlen...! Az orvosod kísérleti nyúlnak vél... Nem elég, hogy mellékhatásoknak teszed ki magad, leirtod a bélflórádat, de még rezisztens baktériumokat is kitenyészthetsz...!

Ha meg leirtod a bélflórád vele, akkor azért tudd, hogy a bélflórádon alapul az immunrendszer négyötöde! Antibiotikumot legvégső esetben adnak, annyira sok a hátránya!

2018. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 szamo77db ***** válasza:
Nekem akkor volt tartósan magas lázam, amikor bárányhimlős voltam.
2018. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!