Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 39-40 fokos láz már napok...

39-40 fokos láz már napok óta, valakinek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Már 5. napja, hogy mindig visszaugrik a lázam, de 39.5nél max újra veszek be lázcsillapítót meg borogatom a homlokom.

Voltunk az ügyeleten, röntgen azt mutatta, hogy úgy néz ki, nem tüdőgyulladás. Vérképet is néztek, nincs jele az influenzának, baktérium sem, látszik, hogy gyulladás van a szervezetemben, úgyhogy valami vírust tippelt a doki, de konkrétan nem mondták meg, mi az. A nyirokcsomóim a nyakamon eléggé meg is vannak duzzadva, az egész hátamon meg hátul a felkaromon fáj a bőröm érintésre, izomláz jellegű.

Azt javasolták, hogy szigorú ágynyugalom, lázcsillapítás, hűtőfürdő, sok vitamin.

Valakinek volt ilyene? Nekem nem szeretne még javulást mutatni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 17:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Mindenesetre egyél ilyen bélflórának jót tevő joghurtokat is, meg kefírt.
2018. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Konkrétan a vírust sem bizonyították, azért reméltem, hogy biztosra tudnak menni.

A doki se ajánlotta az antibiotikumot elsőnek egyébként, csak ha mondjuk a köpetem, vagy az orrváladékom sárgás, tehát ha felülfertőződtem.

Egyébként már kiműtötték a mandulám jópár éve, de most mintha látnánk, hogy picit visszanőtt volna, mert olyan, mintha tüszős lenne, azt meg baktérium okozza nem? Ezt az után véltem felfedezni, hogy az ügyeletről visszajöttem, akkor kezdtem érezni valamit bal oldalt.

Probiotikumot természetesen szedek mellé, köszi!

Ha az antibiotikum sem hat, természetesen megyünk vissza :(

2018. nov. 12. 17:55
 13/26 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Sajnos baktérium és vírus is okozhat ugyanolyan tüneteket a mandulán! Tehát szemmel nem lehet eldönteni a mandulát nézegetve, hogy mi a kórokozó. Ha nem sikerült pöpecül kivágni a mandulát és maradt ott szövete, az úgy is kinézhet, mint mondjuk egy pattanás, de akár időszakosan bele is olvadhat a környezetébe, illetve ha a szervezeted küzd valamivel, akkor lehet vörösebb, sárgásabb satöbbi. Ez sajnos ugyanúgy nem jelent semmit, legalábbis diagnózis szintjén. Ha meg elkezdted az antibiotikumot, akkor azt csutkára be kell tolni az összeset. Hogy van a láz? Megpróbáltad már, hogy nem szedsz be lázcsillapítót mondjuk 39,3-ig, hanem melegen tartod magad, segíteni a tested, hogy tolja maxra tolja maxra az immunrendszert? A láz normálisan fel-le megy, ingadozik, amikor megy fel, akkor fázol, eléri a csúcst, kis stagnálás, majd izzadás kezdődik, ilyenkor indul lefelé. Miután a láz a test öngyógyító mechanizmusának része, a lázcsillapítós beavatkozás ezt akasztja meg. Nyilván az ember ne 40 körül kísérletezzen, de kicsivel lehet 39 fölé engedni.
2018. nov. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Most reggel még tart a lázcsillapító hatása, 37.7, de hamarosan ki fog menni.

Tegnap megint elkezdtem fázni, ekkor tudtam, hogy megint megy fel és 38.9 volt, nem vártam meg hogy feljebb menjen. Eddig 2 pléddel plusz 1 takaróval próbáltam melegen tartani magam, de 39.9-nél is fáztam (ez még múlthéten volt)

Lehet ma megpróbálom még melegebben tartani magam, ha felmegy, de egy hét után már elég rossz látni. Izzadás eddig csak akkor következett be, mikor lázcsillapítót vettem be.

2018. nov. 13. 07:16
 15/26 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hát, akkor most tényleg egyelőre csak az antibioszban lehet bízni. Egy vírus alapesetben lemegy 4-6 nap alatt. Az mondjuk meglepne, ha felülfertőződésről lenne szó, hiszen arra az első orvosi vizitnél általában felkészítenek, hogy hogyan kerüld el. Gyakorlatilag ma Magyarországon ez a szokásos "gyógyír" a vírusos eredetű "megfázásokra" (azaz kb. minden "megfázásra"), hogy maradj otthon, igyál sokat és torokfertőtlenítő tabletták szopogatásával próbáld elkerülni a bakteriális fertőzést. Vírus ellen egy szer van, azonban azt drága hazánkban (bár kapható) valamiért nem alkalmazzák, csak más európai országokban, ez az Isoprinosine, ami úgy működik, hogy beáll az immunrendszer mellé segítőnek, mintegy "szimulálja" annak a tevékenységét a kórokozók felé. A mellékhatáslistája hosszúságban és komolyságban is töredéke az átlagos antibiotikumoknak, cserébe megfázás első jeleinél akár órák alatt visszafordítja a megbetegedést. Kialakult esetben már nem annyira hatásos, legalábbis nem ilyen látványos a hatás, akár több napig is szedni kell.
2018. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Gondolom bevezetik, ha jó business-t lehet majd itthon is belőle csinálni.

Egyébként 13 órán át bírta a lázam az utolsó lázcsillapító óta, de most.megint 39.5 és izzadok. Anyukám mondja, hogy vegyek be lázcsillapítót, mert a láz megterheli a szervezetem, ami végül is igaz. Kidugtam a lábfejem meg a karom, hogy tudjak rajta párologtatni, de meg így is csak 39.4-re ment le.

2018. nov. 13. 13:42
 17/26 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon régóta tart neked! Ezt találtam a ma.hu-n:

Amikor a láz maga a betegség


"A láz legtöbbször valamilyen vírusos, vagy bakteriális fertőzés velejárója, de okozhatja autoimmun betegség, valamely szerv gyulladása, a hőszabályozás zavara, hormonbetegség, daganatos betegség, sőt még gyógyszerhatás is. Elhúzódó lázas állapot esetén a háttérben álló okok feltérképezése a cél, ezért készül többek közt vérvétel, mellkasröntgen, hasi ultrahang vizsgálat, számos mikrobiológiai meghatározás, tenyésztés." Itt az ideje, hogy a dokid a receptfelíráson kívül valami mást is csináljon.

2018. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, ezt olvastam már. Lehet vissza kell mennem :(

2018. nov. 13. 23:51
 19/26 Ignis Subdialis ***** válasza:
Erre már azt mondom, brutál. Remélem, a dokinak lesz valamilyen értelmesebb ötlete.
2018. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Ma egy jó hír végre: tegnap este 11 óta még nem vettem be lázcsillapítót és most este 6kor mérek 38.4-et. Ami nagyon jó, mert tegnap délután 2kor 39.7-et mértem!


A háziorvos azt mondta várjunk még egy kicsit, szedjem az antibiotikumot, mert lehet az van, hogy alapból is elkaptam egy vírust, plusz bakteriálisan felülfertőződtem meg ugye nekem anno a mandulám is sok problémát okozott és hogy ott az a csonk, amin tüsző van, okozhat hosszan tartó magas lázat.

Ma van elsőnek reményem végre, hogy láttam javulást, remélem ez alakul odáig, hogy nem megy vissza a láz!

2018. nov. 14. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!