Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 39-40 fokos láz már napok...

39-40 fokos láz már napok óta, valakinek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Már 5. napja, hogy mindig visszaugrik a lázam, de 39.5nél max újra veszek be lázcsillapítót meg borogatom a homlokom.

Voltunk az ügyeleten, röntgen azt mutatta, hogy úgy néz ki, nem tüdőgyulladás. Vérképet is néztek, nincs jele az influenzának, baktérium sem, látszik, hogy gyulladás van a szervezetemben, úgyhogy valami vírust tippelt a doki, de konkrétan nem mondták meg, mi az. A nyirokcsomóim a nyakamon eléggé meg is vannak duzzadva, az egész hátamon meg hátul a felkaromon fáj a bőröm érintésre, izomláz jellegű.

Azt javasolták, hogy szigorú ágynyugalom, lázcsillapítás, hűtőfürdő, sok vitamin.

Valakinek volt ilyene? Nekem nem szeretne még javulást mutatni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 17:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, így tovább!
2018. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Jól van, gyógyulj csak, fog az menni! :)
2018. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!


Egyébként megnéztem megint a mandulám (ugye ott bal oldalt visszanőtt), és hihetetlen milyen tüszők vannak rajta. Úgyhogy tuti, hogy még egy mandulaműtétnek nézek majd elébe... 13 éve vették ki mindet.

2018. nov. 14. 19:11
 24/26 A kérdező kommentje:

Ha még valakit érdekel!


Az elején nem derült ki, hogy ez volt-e, de tüszős mandulagyulladásom volt. Azt mondta a doki, ha a csonk begyullad az még kegyetlenebb tud lenni és produkálhat ilyen tüneteket.


Aktil Duót írt fel az első doki, nem hatott.

A háziorvosom utána meg Fromilidet, amiből csak 4 napot szedtem be, mert allergias vagyok rá, mint kiderült.

Úgyhogy csak folytattam a strepfen szopogatást, anyukám kérésére fújtam aloe first-öt (ami meglepően jó volt a torkomra), illetve nagymamám javaslatára hígított teafaolajjal öblögettem, ez azért is volt jó, mert az antibiotikumtól szájpenészem is kialakult, de nem tartott pár napnál tovább szerencsére.


Úgyhogy mindenen átesve, lázon, bacin, gombán, allergián, kiütéseken, elmondhatom, hogy 3-4 hét után jól vagyok :) a torkom érzékeny még minimálisan illetve a nyirokcsomóim nem akarnak még visszahúzódni, de látom az alagút végét.


És nem szeretnék még egy alagúttal találkozni! Ne vicceljünk a mandulával, főleg, ha olyan, mint az enyém! Pedig csak egy csonk...


Jó egészséget mindenkinek és ismét köszönöm a korábbi kommenteket! :)

2018. dec. 2. 04:25
 25/26 anonim ***** válasza:
Jó hosszúra nyúlt a történet (és még mindig csak ott tart, hogy látod már az alagút végét...), de minden jó, ha jó a vége. :)
2018. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Hát azért már egy hete látom, de már nem sok hiányzik a 100%-hoz :)

És igen, jó a vége, lehetett volna rosszabb is, ahogy indult. Ijesztő a láz önmagában, mikor teljesen jól érzed magad.

2018. dec. 2. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!