Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több hete tartó kínzó köhögés?

Több hete tartó kínzó köhögés?

Figyelt kérdés
A problémám tavasszal jelentkezett először, száraz köhögés ami hetekig tartott.. Felkerestem a háziorvost, kaptam antibiotikumot de nem használt, a szedése után is még legalább 3 hétig köhögtem, de akkor már elfoglaltságaim miatt nem tudtam visszamenni az orvoshoz és valamilyen csoda folytán meg is szűnt a köhögésem, nem is foglalkoztam már a dologgal. Egészen október közepéig, amikor ugyanis elölről kezdődött minden, eleinte csak beszéd közben néha-néha köhécseltem, mostanra viszont már oda jutottam hogy a sok köhögés teljesen kikészített, rettenetesen fáj a bordáimnál, levegőt is alig tudok venni. Ha pedig köhögök akkor mintha kést szúrnának a bordáim közé :/ Voltam a háziorvosnál és kaptam beutalót a tüdőgondozóba, viszont csak 3 hónap múlva van időpontom.. Addig nem tudom mi lesz velem. Ide elkeseredésemben írok, hátha valaki volt már hasonló helyzetben és tudna ajánlani nekem valamit a köhögés csillapítására (Rinathiol Tusso, Hydrocodin, kakukkfű és társai nem váltak be). Annyit még hozzáteszek, hogy nem dohányzom, 25 éves vagyok. Előre is köszönöm ha valaki válaszol!
2018. nov. 14. 18:59
 1/2 anonim válasza:

Szerintem próbáld meg előbbre hozni az időpontodat, beszélj velük akár telefonon, és nyomatékosítsd, hogy olyan panaszaid vannak, amik erősen befolyásolják a mindennapjaidat! Nem tartom normálisnak, hogy ilyen problémával 3 hónappal későbbre kapsz csak időpontot.

Ha valamilyen okból valaki nem tud elmenni a vizsgálatra, még mindig betehetnek a helyére, valahogyan csak meg tudják oldani. Egy orvos ismerősöm azt mondja mindig, hogy ilyenkor határozottnak kell lennünk, és semmiképp ne “szerénykedjünk” a panaszainkkal, mert sajnos nek fognak komolyan venni :/.

Visszatérve a témára, ha nem sikerülne, szerintem érdemes próbálkozni más orvosokkal is.

2018. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van, teljes mértékben egyetértek, viszont az a probléma hogy még ezt a beutalót is úgy kellett kikönyörögnöm, annyira nem vesz komolyan az orvos :/

Amikor az időpontot kértem és közölték hogy három hónap, elkezdtem sorolni a tüneteim és picit kifakadtam hogy hát addig én meg is halhatok vagy megfulladok nem tudom.. De azt a választ kaptam, hogy nem tudnak mit tenni. Megpróbálok még egy ideig kitartani, aztán ha nagyon nem megy lehet hogy kénytelen leszek magán úton keresni egy orvost. Egyre jobban idegesít hogy mi lehet velem és kezdek a legrosszabbakra gondolni.. :/

2018. nov. 14. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!