Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bal kar gyakori bizsergése...

Bal kar gyakori bizsergése mit jelezhet?

Figyelt kérdés

Családtagomról van szó. Elment orvoshoz, és december végére kapott időpontot röntgenre.

Én eléggé megijedtem.

De akkor nem olyan nagy lehet a baj?


2018. nov. 19. 00:53
 1/3 Duenna ***** válasza:
100%
A bal kar bizsergése szívproblémákból is eredhet. A szív bal oldalon található, és a szívproblémák a bal karba kisugárzódhatnak. Kérni kellene a háziorvostól egy EKG-t, hogy rendben van-e a szív. Ha problémát talál, akkor továbbküldi szakorvoshoz, kardiológushoz. Nem árt vérnyomást és pulzust is méretni az orvosnál. Ha nincs probléma, akkor a szívproblémát kizárhatjuk. Akkor a kar bizsergés lehet, hogy vállízület, vagy csuklóízűlet probléma, röntgen talán kimutat valamit. Semmiképpen nem kell megijedni, egyelőre keresni kell az orvosoknak, hogy mi okozza a bal kar bizsergését.
2018. nov. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. attól van, hogy mikor gépezek, mindig a jobb kezemmel fogom az egeret és a ballal könyökölök az asztalra, és ez rossz a gerincemnek és a karomnak is. Próbálok leszokni róla, de elég nehéz odafigyelni rá, most is épp azt csináltam, mielőtt elkezdtem gépelni a választ :)
2018. nov. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Duenna ***** válasza:
2-es! Egy olyan szék kellene neked, ami kényelmes a deréknak, és megfelelő magasságú. Nekem egy forgó székem van (főnöki fotel), amin lehet ülőmagasságot állítani, és karfája is van. A háttámlát be lehet állítani megfelelő dőlésszögbe, ami tartja a csípőt és a derekat. Az asztal alatt legyen beszerelve egy keresztrúd megfelelő magasságban lábtartónak, amire a lábadat fel tudod tenni. Így nem lóg a láb, kényelmes pozíciót lehet felvenni a székkel és a lábtartóval. Az asztal olyan magas legyen, hogy a térdeddel be tudsz ülni az asztal alá, vagyis a széket egész közelre tudod tolni magaddal együtt. Mivel a szék forgós, könnyen ki lehet forogni az asztaltól, ha fel akarsz állni. Szóval kell egy kis figyelmet és pénzt áldozni ezekre, mert ahogy telnek az évek, úgy fogsz egyre derékfájósabb lenni a rossz testtartás miatt.
2018. nov. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!