Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért száraz a bőröm, ha napi...

Miért száraz a bőröm, ha napi 4 liter vizet is megiszok?

Figyelt kérdés
Mi hiányzik még?

2015. jún. 24. 05:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad sűrűn fürödni, zuhanyozni. És főleg ne szappanozd, csak sima vízzel tisztálkodj ott, ahol lehet.
2015. jún. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Napi 4 liter viz...? Száraz bőr?

Menj el vércukor ellenőrzésre. Mielőbb!!!

2015. jún. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Második jól mondja, legyen ez az első!


De amúgy mi a fenének iszol ennyi folyadékot? Oké, hogy azt szajkózzák folyton, hogy igyál sokat, de ember, így szó szerint kimosod a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat is a szervezetedből, arról nem is beszélve, hogy folyamatos (felesleges) munkára kényszeríted a veséidet. A vesék nem olyanok, mint a szív, hogy folyton, megállás nélkül dolgozniuk kell, hadd pihenjenek már szerencsétlen veséid néha :(

2015. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó te igenhülye... A vesék feladata a keringő vér szűrése, mivel a vérkeringésed folyamatos ezért a veséid működése is folyamatos... Sőt, annál könnyebb dolga van, minél hígabb az a vér... És akár hiszed akár nem, a vese nem csak szűr, de fontos ásványokat vissza is ment pl a sót... Ha semmit nem tudsz a szervezeted működéséről, ne terjeszd az ostobaságodat légyszíves...
2015. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A személyeskedő négyes válaszolóak:


[link]


Persze mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy szeretné, én mosom kezeimet.

2015. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden 10kgra kell jutnia napi 0,4 liter víznek, ez egy átlag 70kg-os ember esetében 2,8liter víz, ha sportolsz, vagy csak kánikula van, ez jelentősen nőhet. A "túlzott" folyadékbevitel nem itt kezdődik...

És most komolyan egy nőklapja cikkel akarsz érvelni?

2015. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sose volt magas cukrom, és mindig 5-6 liter folyadékot ittam, és kiszáradásos ekcémám az viszont rengeteget volt.

Egész életemben érzékeny, száraz, atópiás bőröm volt. És a legtöbbet a fürdésritkítás segített. Az első válaszoló voltam.

2015. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is atópiás a bőröm, főleg a fejbőröm és arcom, azóta vagyok tünetmentes, mióta kizárólag természetes szappanokkal mosakodok, valamint a jojoba olaj segít nekem sokat.
2015. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ételintoleranciától is lehet száraz valakinek a bőre, függetlenül attól, hogy mennyi folyadékot fogyaszt. Nem lehet, hogy esetleg nálad is ez a probléma?


Allergiás tünet is lehet, például a szappanod, testápolód vagy akár egy mosópor, öblítő összetevőire.


Nagyon fontos még az is, hogy fokozatosan igyál, tehát ne az legyen, hogy délig például semmit nem iszol, majd utána délután ár óra alatt betermeled a 4 liter vizet. Mert így főként csak áthalad rajtad.


Koffein és nikotin is szárítják a bőrt.

2015. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Egyébként egy nőinetcafé cikkre én nem alapoznék szintén. Ha nem tévedek, minden szerv úgy működik jól, ha van dolga. A veséknek is kell a folyadék a karbantartáshoz. Dolgozniuk kell. Ételintolerancián gondolkoztam már. Se lisztes dolgoktól, se tejtől nincs soha semmi bajom, persze ettől gondolom még rejtve lehet. Most próbálkozok liszt és tejmentes étkezéssel és figyelem, hogy változik-e valami. Naplózni fogom mit eszek és hogyan változnak a dolgaim, hogyan érzem magam.
2015. jún. 24. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!