Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívinfarktusa lehetett...

Szívinfarktusa lehetett édesanyámnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete elkezdett fájni a háta. 1 hete pedig naponta 1-2-3 alkalommal előjön nála ez a rosszullét, ami alatt szaporán veszi a levegőt, sokszor a beszéd is nehezére esik ilyenkor, szúr a mellkasa, és úgy írja le, hogy akkorát dobban a szíve, hogy már a bordája is fáj, rázza a hideg, gyenge. Elég jó fizikumú, de az utóbbi 1 hétben 100 méter séta után már jelentkeznek nála a tünetek, de ha csak fekszik, akkor is előjönnek. Az első ilyen alkalommal elvittük a háziorvoshoz(szerinte a front,stressz okozza), aki elküldte kórházba, ahol csináltak EKG vizsgálatot, de elkeverték az ápolók, így az nem került kielemzésre, ezután rögtön haza is engedték.

Ezután elment magánorvoshoz, aki azt mondta, hogy nem jelenti ki 100%-osan, de lehet hogy szívinfarktusa volt, mára volt időpontja terheléses vizsgálatra, ami alapján az orvos állítása szerint biztosra meg tudta volna mondani, hogy pontosan mi is ez és hogy mik a teendők, de lemondta az orvos, csak egy hét múlva tudja fogadni. Viszont ezek a rosszullétek minden nap többször is előjönnek. És nem tudjuk, hogy tudunk-e addig várni. Volt esetleg valakinek hasonló?

Ha igen milyen kezelést kapott, milyen esélyek vannak a felépülésre?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. dec. 8. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Igen egy enyhe alapu..dedimmel mindig ez volt vegul jott egy nagy ami majdem az eletebe kerult
2018. dec. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Tesóm negyvenes főnöknőjének volt hasonló, időről időre felment a pulzusa, rosszul volt, levegőt alig kapott. Na ezzel elvolt vagy egy évig, mert mire orvoshoz jutott, nem tudta "produkálni" a tünetek. Egyszer sikerült egy jó vizsgálatot csinálni, kiderült szív problémája van (valami olyasmi, hogy az ingerületvezető szál túl sokszor jött izgalomba - bocs, nrm vagyok dokiba). Meg kellett műteni.
2018. dec. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem köhög? Láza nincs? Röntgen volt? Nincs tüdőgyulladása? Nincs tüdőembóliája? Ilyen, hogy elkeverték az ápolók pedig nincs. Akkor csinálnak újat... Ez melyik iórház volt? Készült labor? Troponin, d-dimer mennyi?


Egyébként be kell menni a sürgősségire. Ez bármi lehet, és mellkasi fájdalommal nem szórakozunk!

2018. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3. válaszolóhoz: sürgősségi. Az a legjobb, ha mentőt hívtok - a legközelebbi alkalommal, amikor rosszul lesz, hívjátok a 104-et vagy a 112-t, akár ma is.


Egy EKG egyébként amúgy sem elég, nem minden típusú infarktust mutat ki. Nekem volt több EKG, plusz órákon át figyeltek folyamatosan, elvileg minden rendben volt, viszont a vérvizsgálat egyik értéke (troponin I) alapján lehetett szívinfarktus, a sürgősségiről haza se akartak engedni, saját felelősségre jöttem el. Másnap mentem a saját kardiológusomhoz, szívultrahang negatív. Azóta voltam terheléses EKG-n, mellkasröntgenen, és kétszer volt 24 órás Holter (két különböző rendelőben), mindezek alapján kizárható az infarktus, és a két orvos szerint nincs szükség további vizsgálatokra. Viszont elmentem egy 3. dokihoz is, aki szerint a troponinszint emelkedésének ugyan sok más oka is lehet, de csak katéterezéssel vagy CT-vel zárható ki az infarktus (NSTEMI). Nem tudok okos lenni, mert ezeknek meg vannak kockázatai, amiket feleslegesen nem szeretnék bevállalni. Úgyhogy egyelőre gondolkodom, mi legyen.


Szóval anyukádnak mentő, sürgősségi, minél több vizsgálat, annál jobb. - És amit nem csinálnak meg ott, azt csináltassátok meg ambuláns rendelésen, akár privátban is. De én nem ugyanahhoz a priváthoz mennék, akinél voltatok - ugyanis a terheléses EKG alapján sem lehet megmondani biztosan, hogy "mi is ez", legalábbis ha negatív lesz.

2018. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!