Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Általános vérvétel kimutatja...

Általános vérvétel kimutatja azt, ha cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van rajta cukor mérve, de akárhova megyek orvoshoz, mindig kérdezik nem-e vagyok cukorbeteg. Bizonyos dolgok is egyeznek, mint amik a cukorbetegnek vannak: száraz kézfej, romló látás, szinte folyamatos fáradtság.


Vérképemben mindig normál tartományban volt a cukor, de már évek óta kérdezik tőlem, hogy nem-e vagyok cukorbeteg, főleg szemészeten.


2018. dec. 20. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vegyél egy vér cukor mérőt és nézegesd néha. Ha egyszer kétszer határon van az nem jelent semmit. Terheléses cukroddal is lehet baj, vagy bármi egyéb probléma.

Nem sokba tart venni egyet, patikákba lehet kapni és hozzà később "alkat részeket" is.

2018. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyakran megkérdezik, mert bizonyos betegségek leggyakoribb kiváltó oka a cukorbetegség. Ha a vérvételen normál eredményed szokott lenni, akkor biztos nem vagy cukorbeteg. Igen, kimutatja elvileg egy normál éhgyomri vérvétel is, de ha a gyanú felmerül, akkor terheléses vércukor-vizsgálatot szoktak végezni.
2018. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Csináltatok egy terheléses mérést jövőre.
2018. dec. 20. 10:17
 4/13 anonim ***** válasza:

A szemész a "száraz" szemet látja, nem a cukorbetegséget.

Kevés folyadékot iszol.

2018. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Naponta minimum 3,5 liter csapvizet iszok.
2018. dec. 20. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor vedd nagyon komolyan! Ez már a cukorbetegség v. inzulinrezisztencia jele.
2018. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Évek óta ennyi vizet iszok, szomjas se szoktam lenni.
2018. dec. 20. 10:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Mikor megyek a vérvételre, kérek majd inzulin tesztet is.
2018. dec. 20. 10:53
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja nem azért iszok ennyit mert állandóan szomjas vagyok, hanem amikor 6 évvel ezelőtt csináltam egy diétát, akkor olvastam, hogy sok folyadékot kell inni és egyszerűen megszoktam. Nem a szomjúság miatt iszok, nem szoktam elérni a szomjúságot, csak nagyon-nagyon ritkán. Már belém van kódolva, hogy óránként kb 2,5 deci vizet megigyak
2018. dec. 20. 10:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nem vagy cukorbeteg, ha ezek az értékeid jók. A látás az életkorral együtt romlik, ez természetes. A száraz kézfej és a folyamatos fáradtság akár vérszegénységre is utalhat.
2018. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!