Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ébredés utáni magas pulzus?...

Ébredés utáni magas pulzus? (éjjel, vagy hajnalban)

Figyelt kérdés

Egy ideje azt vettem észre (kb. két hónapja) hogy nem tudok rendesen aludni és éjjel ha felébredek, magas a pulzusom. 80-100 között van. Ami lehet másnak nem tűnik magasnak de mivel a bétablokkolóm miatt 60-70 között van napközben, ezt nagyon megérzem. Ez lehet stressz, pánikroham tünete vagy következménye? Ha beveszem éjjel a bétablokkolóm akkor lemegy a pulzusom de éhgyomorra gyógyszert szedni nem vicces...



Béta-blokkolót szedek (negyed 5mgCoronal, és nyugtató Lexaurin 1,5 abból is csak keveset)iszok nyugtató teát is estére és próbálok nem stresszelni.

Esetleg akinek volt valami hasonló tapasztalata?

(orvosokhoz járok-jártam, pszichológushoz is)



2018. dec. 27. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hiába hosszú hatású a béta blokkoló, azért nem tart ki egész napra a hatása. Ezt a kardiológusom mondta. Biztos kimegy éjszaka a hatása, és mivel stresszes vagy, felmegy a pulzusod. Készíts az éjjeliszekrényedre egy galagonya virágos hajtásvég teát, és idd meg ha felébredsz. Lehet két alkalommal kell majd bevenned a pulzus csökkentőt, ezt beszéld meg az orvosoddal.
2018. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Gondolkodtam én is azon, hogy meddig hat a béta-blokkoló csak ezt elfelejtettem megkérdezni az orvostól mikor legutóbb voltam :/ de most már tudom. Még egyszer köszönöm a választ!
2018. dec. 27. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!